Hlavní navigace

Zaměstnanci Českých aerolinií i letos plní vánoční přání dětem z dětských domovů

Vánoční nadílky se včera odpoledne dočkaly děti v Dětském domově Nové Strašecí. Jde o první ze sedmi dětských domovů v České republice, které v následujících dnech obdrží dárky od zaměstnanců Českých aerolinií.

Sdílet

Ti se zakoupením různých pomůcek a her sloužících k výuce angličtiny zapojili do každoroční akce Strom splněných přání v rámci vzdělávacího projektu Po křídly ČSA, na kterém České aerolinie spolupracují s Nadací Terezy Maxové.

Vánoční přáníčka zhruba 150 dětí ze sedmi českých dětských domovů mohli zaměstnanci Českých aerolinií najít zavěšená na vánočním stromku v administrativní budově společnosti od poloviny listopadu. Dárky, které během měsíce nashromáždili, splní vánoční přání dětí z dětských domovů v Novém Strašecí, Ústí nad Labem, Frýdlantu, Písku a v moravském Příboru, Potštejnu a Hranicích na Moravě. Dětem letos udělají radost především dárky zaměřené na výuku angličtiny, například obrázkové slovníky pro nejmenší, výkladové slovníky pro starší děti, ale také různé hry pro výuku angličtiny, pexesa a další pomůcky. Do dětského domova v Novém Strašecí nadílku dnes přivezou zástupci zaměstnanců, kteří také udělají dětem radost krátkým povídáním o jejich zajímavé práci.

Rád bych jménem našich dětí poděkoval za milé dárečky a především za možnost účastnit se projektu Pod křídly ČSA, řekl ke spolupráci ředitel dětského domova v Novém Strašecí Alexandr Krško a dodal: Je příjemné vědět, že nejste sami, že je tu někdo, kdo o vás stojí a kdo vám chce pomoci. Podpora směřovaná na vzdělávání není nikdy zbytečná, vždyť nejlepší investicí je ta do budoucnosti našich dětí.

Další milou formou, jak zaměstnanci Českých aerolinií dětem v dětských domovech každoročně zpříjemňují Vánoce, jsou vánoční přání v angličtině, která zasílají ze svých cest. Přání nejen děti potěší, ale také jim ozvláštní první povánoční hodiny angličtiny, kdy si je děti s lektory předčítají, překládají, připravují podobná přání, ale také například diskutují o destinacích a městech, z nichž byla přání odeslána.

Projekt Pod křídly ČSA, který České aerolinie odstartovaly ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové v červnu 2005, je zaměřen na pomoc dětem v dětských domovech. Kromě vánoční nadílky od zaměstnanců Českých aerolinií, která dětem dorazí v týdnu před Vánocemi, projekt zahrnuje dlouhodobý vzdělávací program zaměřený na výuku angličtiny, komunikační dovednosti, média, internet a na práci s informacemi. S dětmi se zaměstnanci Českých aerolinií také setkávají při besedách a přátelských setkáních v samotných dětských domovech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).