Hlavní navigace

Zaměstnanci Allianz z celého světa darovali více než 570 tisíc eur na pomoc Japonsku

[Tisková zpráva] Japonská ekonomika již druhé čtvrtletí za sebou poklesla a čelí nejhorší krizi od druhé světové války. Jak včera uvedla ČTK, může za to také silné zemětřesení následované cunami, které Japonsko postihly 11. března 2011. Ihned poté vyjádřili zaměstnanci Allianz na celém světě svoji solidaritu. Kromě pojistného plnění, vyplývajícího z pojistných smluv, navíc mezi sebou vybrali další stovky tisíc eur.

Sdílet

„Myšlenky zaměstnanců Allianz na celém světě patřily Japonsku,“ uvedl Michael Diekmann, předseda představenstva společnosti Allianz SE.

Solidaritu pak zhmotnili ve speciálně zorganizované sbírce, na níž se sešlo přes 570 000 eur. Více než polovina této částky pochází z příspěvků zaměstnanců Allianz, které navíc  Allianz SE zdvojnásobila a v některých zemích přispěly i místní společnosti Allianz.  Zaměstnanci Allianz ČR podpořili sbírku částkou 31 750 Kč.

"Finanční dary, které společnost a její zaměstnanci nashromáždili napříč všemi kontinenty, jsou znamením našeho smyslu pro solidaritu a soucitu s těmi, které tragická katastrofa zasáhla nejvíce,“ doplnil M. Diekmann.

Nashromážděné finance byly soustředěny v národních pobočkách Červeného kříže a následně předány japonskému Červenému kříži. Jeho pomoc postiženým byla zprvu zaměřena na neodkladnou zdravotní péči a distribuci humanitárních zásilek,  v nadcházejících týdnech se zaměří na podporu rekonstrukce země a další opatření, která pomohou lidem postiženým katastrofou vrátit se zpět do každodenního života.

Celkové škody se odhadují na 300 miliard USD (5,2 bilionu Kč) a to by z japonské katastrofy učinilo nejnákladnější přírodní neštěstí v historii. Z příspěvku společnosti Allianz se bude financovat některý z projektů na obnovu místní infrastruktury. Dary zaměstnanců pak budou použity na pomoc rodinám v nouzi, například každá rodina, která ztratila příbuzného nebo svůj domov, obdrží mimořádnou finanční pomoc ve výši 350 000 jenů, což je kolem 3000 eur. Stejná částka bude k dispozici i rodinám, které byly evakuovány z okolí jaderné elektrárny Fukushima. Kvůli neštěstí v jaderné elektrárně a zemětřesení vůbec přišlo o život nebo se stále ještě pohřešuje 24 000 osob.



Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).