Hlavní navigace

Založení vlastního účtu považují mladí za krok k dospělosti – Era jim ho nyní usnadňuje

[Tisková zpráva] Celých 29 % mladých lidí si zřizuje svůj první osobní účet těsně po dosažení plnoletosti. Chtějí se totiž vymanit z finanční závislosti na rodičích a samostatně hospodařit s vlastním výdělkem.

Sdílet

Era jim nyní tento krok ještě více usnadňuje – od 1. Února 2012 zlevňuje poplatek za vedení účtu ze současných 8 korun na nulu a navíc ponechává stávající výhody, mezi které patří dva výběry z bankomatů Poštovní spořitelny nebo ČSOB bez poplatku.  Toto zvýhodnění se vztahuje na všechny klienty do 26 let, bez ohledu na to, zda se jedná o studenty, pracující či například matky na mateřské dovolené.

Dnešní generace mladých pracujících si podle průzkumu Poštovní spořitelny uvědomuje hodnotu peněz a snaží se o finanční nezávislost ze zcela praktických důvodů. Chtějí být materiálně zajištění a navzdory všeobecnému názoru o jejich nezodpovědnosti patří mezi nejčastější přání najít a udržet si dobrou práci, která jim pomůže ke koupi vlastního auta a bytu. 24% mladých lidí se tak v budoucnu chystá využít hypoteční úvěr a skoro třetina uvažuje o založení spořicího účtu a penzijního spoření. První krokem je ale zřízení osobního účtu.

„Mladí se snaží peníze spíše šetřit. Pokud se účastní akcí, vyhledávají ty, kde neplatí za vstup, sledují slevové akce apod. Reagujeme tedy na jejich potřeby a nabízíme maximálně úsporný, ale zároveň funkční bankovní účet,“ popisuje Libor Svoboda, manažer pro Produkty a služby Poštovní spořitelny.

Polovině mladých Čechů při výběru prvního bankovního účtu pomáhají rodiče. Většina z nich má pak hlavní účet u jedné banky a nechystá se ho změnit. Při práci s ním se pak soustředí výhradně na základní úkony. „Nejčastěji naši mladí klienti využívají internetové bankovnictví a platební kartu,“ dodává Libor Svoboda.

Z průzkumu dále vyplývá, že ideální účet by měl podle mladých lidí nabízet levnější poplatky za vedení účtu, internetové bankovnictví, výběry z bankomatu zdarma a velké množství benefitů ve formě slev na nákup zboží a služeb. Právě takovým požadavkům vyhovuje Era osobní účet.  „Naši zákazníci mají neomezený přístup k účtu, příchozí tuzemské platby a elektronický výpis z účtu zdarma, odchozí elektronické platby za korunu a od února nově navíc již zmíněné bezplatné vedení,“ říká Libor Svoboda.

Pro současnou mladou generaci je práce s mobilními telefony, počítači a tablety naprosto přirozenou a běžnou součástí života. ERA si je tohoto trendu vědoma a s příchodem nového roku spustila společně s ČSOB aplikaci Era smartbanking, tedy internetové bankovnictví pro obsluhu financí právě přes chytré telefony a tablety. Aplikace je dostupná pro systém iOS (iPhone, iPad) a Android (THC, Samsung…). Služba i její stažení z App Storu a Android Marketu jsou zdarma jak pro klienty ERY a ČSOB, tak pro zákazníky jiných bank. 

S instalací a následným ovládáním smartbankingu se mohou uživatelé seznámit také pomocí instruktážního videa na stránkách Poštovní spořitelny:

http://www.pos­tovnisporitel­na.cz/Fyzicke­osoby/Ostatni/Stran­ky/Smartbankin­g.aspx?tab=De­mo

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).