Hlavní navigace

Zákazníci GE Capital Leasing nakupovali automobily i o Vánocích

S produkty společnosti GE Capital Leasing – finančním leasingem a úvěrem autoCREDIT – mohou nakupovat spotřebitelé automobily na více než 1 700 místech po celé České republice. Řada z nich proto využila možnosti nakoupit automobil ještě na samém konci roku 2004.

Sdílet

V období od 24. prosince do 31. prosince roku 2004 zakoupili spotřebitelé prostřednictvím produktů GE Capital Leasing 298 automobilů v souhrnné pořizovací ceně přesahující 65 milionů Kč. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2003 tak došlo k nárůstu počtu automobilů o 17 % a k nárůstu souhrnné pořizovací ceny o 34 %.

Zákazníci GE Capital Leasing jsou zvyklí, že mohou koupit automobil takřka kdykoli a kdekoli. Ještě v průběhu Štědrého dne tak koupilo nový automobil prostřednictvím úvěru autoCREDIT 6 spotřebitelů, řekl Petr Šaštinský, předseda představenstva a generální ředitel GE Capital Leasing.

Zájem o nákup automobilu prostřednictvím produktů GE Capital Leasing neopadl ani poslední den v roce – 31. prosince 2004 zakoupili zákazníci GE Capital Leasing 19 automobilů v souhrnné pořizovací ceně 5,93 milionu korun. Poslední automobil roku 2004 financovaný úvěrem autoCREDIT byl zakoupený na území Prahy dne 31. 12. 2004 v 16:20 – jednalo se o ojetý automobil Ford Escort.

Rovněž Vánoční prodeje automobilů ukázaly, že ve financování nákupu automobilů v České republice došlo v roce 2004 v souvislosti se změnami DPH k výrazným změnám – zatímco před změnami převládalo využití finančního leasingu a nákupy na úvěr činily necelou jednu pětinu případů, po změnách v DPH se poměr obrátil. Česká republika se tak zařadila mezi vyspělé země Evropské unie, kde převládá úvěrové financování, dodal Petr Šaštinský.

Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Capital Leasing

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).