Hlavní navigace

Zajistěte své investice proti měnovému riziku - nyní online!

[Tisková zpráva] Klienti Fio banky, největšího on-line brokera v ČR, se mohou při investování v zahraničí zajistit proti měnovému riziku prostřednictvím tzv. měnového úvěru, který mohou nově získat on-line ve své obchodní aplikaci e-Broker.

Sdílet

Pokud chce český investor nakoupit cenné papíry v cizí měně, musí obvykle podstoupit devizové riziko, tj. riziko vyplývající z pohybu směnného kurzu zahraniční měny k domácí měně, a akceptovat dodatečné transakční náklady vyplývající z rozdílů mezi prodejním a nákupním měnovým kurzem. Fio banka však nabízí jedinečné řešení – měnový úvěr, jehož prostřednictvím si investor může potřebnou částku půjčit a vyhnout se tím jak devizovému riziku, tak dodatečným kursovým nákladům. To vše nyní nově on-line přímo z aplikace e-Broker. Od pondělí 6.9.2010 zde klient v navigační liště nalezne průvodce, který jej přehledně provede jednotlivými kroky elektronického uzavření smlouvy. Poté se mu při nákupu cenných papírů na zahraničních burzách (USA, SRN, Polsko, Maďarsko) pokyn automaticky vypořádá v měně obchodu i v případě, že danou měnou nedisponuje nebo jí nemá dostatek.

Jako zajištění úvěru slouží odpovídající částka v jiných měnách, které má klient na svém účtu k dispozici, přepočtená aktuálním devizovým kurzem střed (CZK, EUR, USD, PLN nebo HUF). Zjednodušeně lze říci, že klient může čerpat úvěr v takové hodnotě, v jaké na příslušném účtu disponuje kladnými zůstatky v libovolných měnách, jež automaticky slouží jako záruka. Úvěr lze použít i na nákup v ČR, pokud klient nedisponuje dostatkem českých korun a má na účtu prostředky v jiné z uvedených měn.

Za aktivaci služby nejsou účtovány žádné poplatky a každý zájemce může bez jakýchkoliv administrativních omezení čerpat úvěr v hodnotě až 5 mil. Kč nebo ekvivalentu v jiných měnách. Cenou za poskytnutí úvěru je pouze úrok, jež se počítá na denní bázi z čerpaného objemu měny na konci obchodního dne. Úrok se liší podle měny úvěru, například pro úvěr v USD aktuálně činí 2 % p.a.

„Měnový úvěr dosud poskytovala sesterská společnost BaFio. Díky sjednocení procesů do Fio banky a  elektronickému zřizování úvěru nyní bude pro klienty jednodušší nejen jeho získání, ale i obsluha – v rámci produktu jsou následné operace na zahraničních trzích a jejich vypořádání nastaveny zcela automaticky. Věříme, že investoři nový komfort služby ocení,“ komentuje novinku Marek Polka, ředitel Klientské divize banky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).