Hlavní navigace

Zajištěné investiční produkty České spořitelny dodávají výnos i v dobách poklesů na kapitálových trzích

[Tisková zpráva] Klienti, kteří před pěti lety investovali do ESPA ČS zajištěného fondu 17 maturujícího 31. srpna 2011, získají absolutní zhodnocení 10 %.

Sdílet

-    ESPA ČS zajištěný fond 17 přinese klientům absolutní zhodnocení 10 % za 5 let

-    Roční výnos ESPA ČS zajištěného fondu 17 je 1,93 % p.a.

-    Průměrné zhodnocení Akciových prémiových vkladů maturujících v 2. pololetí 2011 – 5,03 % p.a.

Roční výnos ESPA ČS zajištěného fondu 17 je 1,93 % p.a. V době kolísání a poklesů akciových trhů se tak plně ukazuje investiční cíl těchto produktů – ochránit prostředky před poklesy trhů a přitom poskytnout možnost podílet se na vývoji akciových trhů a přinést tak zajímavý nadvýnos pro klienta. Ochranu investované částky při zachování potenciálu výnosu kapitálových trhů plní také Prémiové vklady České spořitelny, které klientům umožňují podílet se na vývoji akciových, měnových a komoditních trhů bez rizika poklesu hodnoty jejich investice.

„Při současném vývoji na kapitálových trzích je velmi složité hledat ideální cestu pro zhodnocení prostředků. Pokud se klient nechce vystavovat tržním rizikům spojeným s přímou investicí do akciových nástrojů, ale přesto by se rád podílel na jejich budoucím vývoji, jsou optimálním řešením Prémiové vklady České spořitelny,“ uvedl Petr Valenta, ředitel odboru řízení produktů finančních trhů v České spořitelně.

Kapitálové trhy za posledních pět let prošly významnými zvraty (viz graf Vývoj akciového indexu Dow Jones Industrial Average Index).

Prémiové vklady České spořitelny pokrývají krátkodobý až střednědobý investiční horizont (1 až 2,5 roku) a umožňují podílet se na vývoji dynamických podkladových aktiv (akcie, měny, komodity) bez rizika investované částky. Akciové prémiové vklady maturující ve 2. pololetí letošního roku, jejichž prémiový výnos je odvozen od vývoje koše akcií, zafixovaly svým klientům minimální průměrný výnos ve výši 5,03 % p.a (např. AKC51 – 7,18 % p.a., AKC54 – 5,42 % p.a., AKC57 – 4,56 % p.a.). Roční Měnové prémiové vklady odvozující svůj výnos od směnných kurzů CZK/EUR, které maturovaly v letošním roce, pak dodaly svým klientům v letošním roce průměrné zhodnocení 1,23  %. Prémiové vklady ČS podléhají stejnému pojištění (až do ekvivalentu 100 tis. EUR) a dani jako termínované vklady.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).