Hlavní navigace

Zajištěné fondy ČSOB již nashromáždily 5 miliard korun, napomohl tomu i nový typ zajištěného fondu

Ani začátek roku neubral na dynamice nárůstu investic do zajištěných fondů ČSOB. Jejich souhrn v těchto dnech překročil 5 miliard korun a zájem stále roste. K tomuto výsledku nemalou měrou přispěly i dva v současnosti nabízené fondy ČSOB Světový Click+ 6 a ČSOB Světový Strom 1. Oba fondy se budou nabízet se zvýhodněným vstupním poplatkem ještě do 27. února 2004. Již dnes však zájemci vložili do Světového Clicku+ 6 přes 118 milionů korun a do Světového Stromu 1 dokonce 218 milionů Kč.

Sdílet

Se zájmem byly očekávány zejména výsledky ČSOB Světového Stromu 1, který je koncepčně zcela novým korunovým fondem, jenž kromě tradiční garance vložených prostředků umožňuje během doby svého trvání realizaci výnosu v hrubé výši až 51,43%. Již první dny nám potvrdily, že Strom se svou konstrukcí, delším horizontem a možností vysokého výnosu bude pro investory lákavý a povede si dobře, sdělil Jan BartaČSOB Asset Managementu. Jsme potěšeni, že se vkladatelé začínají zaměřovat na dlouhodobější investiční období, dodal Barta.

Výnos, který se u ČSOB Světového Stromu může v hrubém ročním vyjádření dostat až na 8,52%, se odvíjí od vývoje hodnoty 20 vybraných akcií, kdy se průběžně tzv. zaklikává a následně sčítá v pěti na sebe navazujících investičních mezidobích. Celé investiční období trvá pět let a jeden měsíc. ČSOB Světový Strom 1, stejně jako i ostatní zajištěné fondy, nevyplácí žádné dividendy. Veškeré výnosy se promítají do celkového obchodního jmění fondu, a tedy i do hodnoty podílů jednotlivých investorů. Každý investor může kdykoliv v průběhu investičního období své akcie fondu prodat.

Fondy ČSOB Světový Click+ 6 a ČSOB Světový Strom 1 jsou součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fond spravovaný skupinou ČSOB/KBC byl založen v Lucembursku a podléhá dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Pro činnost na území ČR obdržel povolení české Komise pro cenné papíry. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách více než 120 různých fondů spravovaných v rámci skupiny ČSOB/KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1500 miliard CZK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).