Hlavní navigace

Zájem o úvěry Modré pyramidy láme rekordy

Modrá pyramida zaznamenává nejlepší obchodní výsledky ve své historii. V červnu dosáhla absolutního rekordu, kdy za jediný měsíc poskytla úvěry v objemu převyšujícím jednu miliardu korun. Rekordní objem úvěrů poskytla i v červenci, a to 860 miliónů korun a obdobný výsledek očekává i za srpen. Oproti loňskému roku zaznamenává Modrá pyramida 25 % nárůst objemu poskytnutých úvěrů.

Sdílet

Celkem poskytla Modrá pyramida za prvních osm měsíců letošního roku více než 22 tisíc úvěrů v objemu 5,7 mld. Kč.

HYPOÚVĚR stále silněji konkuruje hypotékám

Největší zájem je stále o HYPOÚVĚR, který se stal doslova hitem na trhu financování bydlení. Modrá pyramida byla vůbec první stavební spořitelnou, která uvedla na trh produkt tohoto typu, který v sobě ideálně kombinuje výhody úvěru ze stavebního spoření a hypotéky. Oproti hypotéce je však mnohem dostupnější, nároky na příjmy žadatelů jsou nižší, dřívější splacení úvěru je možné bez sankcí a poplatek za vedení úvěrového účtu je výrazně nižší (pouhých 25 Kč měsíčně). Ne náhodou získal ocenění nejlepší finanční produkt roku.

Za dobu jeho existence – tedy od března letošního roku  – poskytla Modrá pyramida na 3 800 Hypoúvěrů v objemu 2,6 mld. Kč. Průměrná výše Hypoúvěru se blíží 700 000 Kč.

V září další zjednodušení poskytování úvěrů

V září nabídne Modrá pyramida svým klientům další zjednodušení při poskytování úvěrů. Zvýší limit pro poskytování úvěrů bez zajištění, zajištění nemovitostí bude vyžadovat až od 500 000 Kč rizika úvěru. Zároveň velice zjednoduší i způsob hodnocení bonity klienta. Očekává tak další zpřístupnění úvěrů občanům a tedy i nárůst jejich zájmu, neboť dojde nejen ke zlepšení a zjednodušení podmínek, ale také zároveň ke zrychlení vyřizování žádostí.

Nárůst zájmu zaznamenává Modrá pyramida i v počtu nových smluv o stavebním spoření. Za prvních sedm měsíců letošního roku uzavřela 66 500 smluv s celkovou cílovou částkou 13,3 mld. Kč, zatímco ve stejném období loňského roku to bylo 56 000 smluv s cílovou částkou 8,8 mld. Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).