Hlavní navigace

Zájem o platební styk KB roste!

V Praze, 30. prosince 2004 - Počet i objem transakcí zahraničního platebního styku prováděného prostřednictvím KB se od vstupu České republiky do Evropské unie zvýšil o desítky procent.

Sdílet

Počet přijatých plateb vzrostl za posledních šest měsíců téměř o 30%, u odchozích plateb pak tento nárůst činil téměř 20%.

80% všech odchozích transakcí provedli klienti prostřednictvím přímého bankovnictví.

Komerční banka i v této souvislosti rozhodla od 1.1.2005 výrazně zlevnit zahraniční platební styk v rámci EU a EHP (Evropský hospodářský prostor) zavedením tzv. KB euroPlatby. Jednotná sazba za KB euroPlatbu činí 225 Kč, a to jak pro platby přijaté ze zemí EHP, tak pro úhrady do EHP odeslané. Tato jednotná sazba platí pro všechny segmenty klientů, včetně podnikatelů a firem.

KB euroPlatba je zahraniční platba v částce do 12 500 euro, provedená v měně EUR, splňující standardy dané příslušnou direktivou Evropské komise.

Od nového roku mohou klienti z řad občanů rovněž využít také cenové zvýhodnění pro tzv. drobné platby. Jedná se první platbu došlou v kalendářním měsíci ze zahraničí v Kč nebo cizí měně a nebo v cizí měně z tuzemska mimo KB, která dosahuje částky max. 10.000 Kč (nebo ekvivalent v cizí měně). Tyto platby představují zpravidla přijaté důchody, alimenty, výplaty odškodnění a podobně. KB bude od 1.1.2005 uplatňovat u těchto plateb jednotný poplatek Kč 100,–. a je tak jedinou bankou na českém trhu nabízející takto zvýhodněnou službu pro občany.

V tuzemském bezhotovostním platebním styku pokračuje trend růst podílu plateb zadaných klienty prostřednictvím přímého bankovnictví, kdy od začátku roku stoupl počet těchto transakcí o 23%. Platební transakce realizované přes přímé bankovnictví představují 80% podíl na bezhotovostním domácím platebním styku.

KB je tradičně silným a spolehlivým partnerem v oblasti platebního styku a v nabídce těchto služeb patří k nejsilnějším hráčům na trhu, Klientům garantuje zpracování plateb v rámci KB během jediného dne. Kvalitní platební styk KB umožňuje klientům velmi rychlé zpracování plateb i v rámci mezibankovního platebního styku, kdy KB nabízí jedny z nejkratších lhůt zpracování na trhu.

Marie Petrovová
Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).