Hlavní navigace

Zájem klientů o spotřebitelské úvěry ČSOB v roce 2006 razantně rostl

Klienti projevili o polovinu větší zájem o financování běžných věcí, než rok předtím. Objem finančních prostředků, který klienti čerpali prostřednictvím spotřebitelských úvěrů ČSOB vzrostl oproti roku 2005 o 52,3 %. Lidé si také v průměru půjčovali mnohem vyšší částky. Statistika dokládá, že každé tři minuty během roku 2006 poskytla některá z poboček ČSOB spotřebitelský úvěr. Největší poptávku však zaznamenali v bance tři dny před Silvestrem – to půjčili 30 milionů, v průměru 130 tisíc korun každému žadateli.

Sdílet

„Průměrná výše poskytnutého spotřebitelského úvěru se oproti roku 2005 zvýšila o 40 % na 112 tisíc korun. U Půjčky na lepší bydlení, což je účelově vázaný a tedy mnohem výhodněji úročený úvěr, přesáhla průměrná výše úvěru 200 tisíc,“ uvedl Jan Klouček, který je v ČSOB zodpovědný za nabídku úvěrových produktů pro občany. „V průběhu adventního období klienti navíc žádali skoro o pětinu vyšší částky a průměrná výše spotřebitelského úvěru se vyšplhala na 130 tisíc korun“, dodává Klouček.

Klienti mohou i nadále u ČSOB Půjčky na lepší bydlení ušetřit na poplatku za zpracování, který je až do konce února zdarma. Klienti tak mohou bez zajištění získat až 600 tisíc korun a navíc tak ještě ušetřit až 3 500 korun na poplatku za zpracování. „Snažíme se trvale zjednodušovat klientům život. Zrychlujeme procesy a soustavně také inovujeme samotné produkty,“ doplnil Jan Klouček.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).