Hlavní navigace

Zájem exportérů o HSBC grant na podporu českého exportu roste

[Tisková zpráva] Zájem českých podniků o zahraniční trhy nebývale roste, což potvrzuje i počet dosud podaných přihlášek do projektu HSBC GRANT NA PODPORU ZAHRANIČNÍHO OBCHODU. Letos budou uděleny celkem čtyři granty, každý ve výši 300 tisíc korun.

Sdílet

Přihlášku lze podat prostřednictvím internetového formuláře na stránkách www.grantproex­port.cz .

Projekt HSBC GRANT NA PODPORU ČESKÉHO EXPORTU umožňuje českým vývozcům získat zcela výjimečnou finanční podporu a zároveň odborné poradenství související s exportem. Pro vítěze projektu bude zajímavá i publicita, kterou díky němu mohou získat. Součástí projektu je série odborných setkání, která byla zaměřena mimo jiné na úlohu vzdělávání české pracovní síly a její konkurenceschop­nost, možnosti exportu do Číny, vývoj energetického průmyslu a možnosti vývozu nebo uplatnění na rozvíjejících se trzích.

„V letošním druhém ročníku jsme chtěli navázat hlubší vztahy s exportéry, a proto jsme během podzimu a zimy uspořádali vyšší počet seminářů, kterých se zúčastnili zajímaví řečníci z řad významných českých podniků, advokátních kanceláří nebo státních institucí,“ doplňuje Václav Dančo, za organizátory. 

Na již uskutečněných seminářích také zaznělo, že transfer technologií, export vědeckých poznatků a know-how budou hrát v budoucnu klíčovou úlohu v českém zahraničním obchodě. „Je nevyhnutelně nutné zaměřit se na produkty či služby s vysokou přidanou hodnotou. Ale podstatné je i to, že v současné době je vysoký zájem o export energetických zařízení, průmyslových a technologických celků zejména na trhy Východní Evropy, Latinské Ameriky, Jihovýchodní Asie nebo Turecka,“ říká Tomáš Nymburský z HSBC.

Zájemci o projekt HSBC GRANT NA PODPORU ZAHRANIČNÍHO OBCHODU mohou podávat své přihlášky až do 11. března 2011. Čtyři vítězné projekty budou oceněny grantem ve výši 300 tisíc korun a zároveň exportéři budou moci čerpat obchodní a právní know-how pro cílovou destinaci svého obchodu ve výši až 500 tisíc korun.

Vyhlášení výsledků druhého ročníku projektu HSBC GRANT a předání grantů vítězům proběhne 11. dubna 2011 na slavnostním večeru pod záštitou ministra průmyslu a obchodu České republiky.

Více informací a on-line formulář přihlášky lze nalézt na internetových stránkách projektu www.grantproex­port.cz

V loňském prvním ročníku získala první HSBC GRANT společnost Proma Reha, která díky němu může rozvíjet své obchodní aktivity na Arabském poloostrově. Cenné rady poskytli držiteli grantu jak odborníci české pobočky HSBC, tak i v několika zemích Arabského poloostrova. Mimořádné ocenění za růstovou strategii získala loni společnost KB BLOK Systém, která grant využila k motivaci svých odborníků v inovačním procesu technologie výroby stavebních prvků.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).