Hlavní navigace

Přes 70 % žádostí o dotace z fondů EU podaných ve spolupráci s RAVEN EU Advisory bylo úspěšných

Úspěšnost projektů zpracovaných společností RAVEN EU Advisory podaných do jednotlivých Operačních programů Podnikání a inovace v letech 2007 a 2008 byla 74 %. V současné době je největší zájem o druhou výzvu programu podpory Eko-energie. V této oblasti dosáhl RAVEN EU Advisory u projektů podaných v první výzvě úspěšnost 67 %. RAVEN EU Advisory je jednou z největších firem z oblasti poradenství při získávání dotací ze strukturálních fondů na trhu.

Sdílet

Řada podnikatelů se na nás v současné době obrací se žádostí o pomoc při získání dotace ze strukturálních fondů EU na různé stavební úpravy a rekonstrukce svých nemovitostí, díky kterým mohou dosáhnout energetických úspor při své podnikatelské činnosti, uvedl Richard Lev, ředitel odboru Podpory podnikání a inovací RAVEN EU Advisory. Na realizaci těchto projektů mají podnikatelé nyní šanci získat dotaci právě díky vyhlášení druhé výzvy programu Eko-energie. Spoluprácí s naší společností se pravděpodobnost získání dotace podstatně zvyšuje. Je tomu tak díky komplexnímu poradenství a řešení na míru, kterou umíme každému klientovi nabídnout, dodal Richard Lev.

Zájemci, kteří chtějí žádat o dotaci z druhé výzvy programu Eko-energie, mají šanci podat žádost do konce února 2009. Finanční alokace pro druhou výzvu programu Eko-energie je 2 mld. Kč. Dotaci lze čerpat například na zateplení budov, opravy střech, výměny oken a dveří, případně na výměnu stávajícího topného zařízení za nové, výkonnější. Na základě získané dotace ve výši až 60 % si mohou podnikatelé snížit náklady na zavedení energeticky úsporných opatření, které budou mít za následek pokles spotřeby energie a nákladů s tím spojených.

RAVEN EU Advisory pomohl podat žádost během první výzvy programu Eko-energie celkem patnácti svým klientům, přičemž u deseti žádostí byla dotační podpora schválena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).