Hlavní navigace

Žadatelé o kanadská víza mohou nově cestovat do Vídně levněji díky nabídce eTiket VÍZA

Žadatelé o kanadská víza, kteří musí kvůli jejich vyřízení cestovat na zastupitelský úřad ve Vídni, budou moci od příštího týdne využít nové nabídky levnější zpáteční jízdenky ČD „eTiket VÍZA“. České dráhy po dohodě s Velvyslanectvím Kanady v České republice a s rakouským partnerem ÖBB začnou od pondělí 3. srpna prodávat speciální jednodenní zpáteční jízdenku Praha – Vídeň – Praha pendolinem za kompletní cenu 35 EUR.

Sdílet

Pro víza do Vídně a zpět tak bude možné poprvé cestovat ve čtvrtek 6. srpna. Tato nabídka je určena výhradně pro žadatele o kanadská víza a její využití je podmíněno potvrzením ze strany kanadského velvyslanectví ve Vídni.

Zareagovali jsme na náhlou potřebu mnoha občanů České republiky cestovat za účelem vyřízení kanadských víz z Prahy do Vídně a připravili jsme ve spolupráci s našim rakouským partnerem speciální nabídku. Ta žadatelům o víza cestu do Vídně výrazně zvýhodní a umožní jim pořídit si zpáteční jízdenku na jednodenní cestu pendolinem za přibližně 900 Kč, říká Antonín Blažek, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Jízdenky bude možné koupit zatím v období od 3. 8. do 31. 8. na každý všední den. Cestující nastoupí ráno na vlak pendolino SC16 Antonín Dvořák s odjezdem z Prahy hl. n. v 5:57 (z Pardubic hl. n. v 6:59) a s příjezdem do Vídně v 10:02. Zpátky pak vyrazí stejná den vlakem SC15, který odjíždí ze stanice Wien Südbahnhof v 15:58 hodin a do Prahy přijíždí ve 20:01 (příjezd do Pardubic hl. n. v 18:58).

Na každý den bude k dispozici 20 zpátečních jízdenek eTiket VÍZA; tyto jízdenky v sobě zahrnují také povinnou rezervaci pro přepravu vlakem SuperCity. Prodej jízdenek bude probíhat výhradně na eShopu ČD nebo přes službu TeleTiket na telefonní lince kontaktního centra Českých drah 840 112 113.

Nástup s jízdenkou eTiket VÍZA bude možný také ve stanici Pardubice hlavní nádraží.

NABÍDKA JE URČETNA VÝHRADNĚ PRO ŽADATELE O KANADSKÁ VÍZA; BEZ POTVRZENÍ KANADSKÝM VELVYSLANECTVÍM VE VÍDNI JÍZDENKA NENÍ PLATNÁ.

Cestující musí během vyřizování víz na kanadském velvyslanectví ve Vídni požádat o potvrzení jízdenky razítkem velvyslanectví s datem shodujícím se s datem jízdy vytištěným na jízdence. Michael Vlček, tiskový mluvčí kanadského velvyslanectví v Praze, dále upřesňuje:

Žadatelé o vízum požádají o razítko na jízdenku ČD u recepční velvyslanectví, která od nich dopoledne převezme žádost o vízum. Cestujícím současně doporučujeme, aby si nechali potvrdit jízdenku již při podávání žádosti dopoledne, aby vízové oddělení vědělo, že tito žadatelé musí stihnout vlak s odjezdem v 15:58.

Razítko kanadského velvyslanectví na jízdence bude vedle standardních náležitostí ověřováno palubním personálem při zpáteční cestě – bez razítka nemůže být jízdenka uznána jako platná.

Podmínky pro jízdenky eTiket VÍZA

  • Jízdenku je možné zakoupit pouze jako jednodenní zpáteční
  • Jízdenky jsou prodávány pouze na pracovní dny – a to v období od 3. 8. do 31. 8.
  • Cena zpáteční jízdenky zahrnuje rezervaci pro cestu tam i zpět
  • Prodej zpátečních jízdenek probíhá v předprodeji nejpozději 3 dny před uskutečněním cesty nebo do vyprodání kontingentu 20 míst na den
  • Jízdenky platí pouze ve vybraných spojích SC15 / SC16
  • Jízdenky je možné zakoupit výhradně v elektronickém obchodě ČD eShop na adrese www.eshop.cd.cz; nebo přes službu TeleTiket na lince 840 112 113
  • Jízdenky platí jen ve 2. třídě;
  • Během jedné transakce je možné zakoupit maximálně 5 ks jízdenek;
  • Podmínkou využití jízdenky eTiket VÍZA je opatření této jízdenky razítkem kanadského velvyslanectví ve Vídni – a to na každé z předložených jízdenek. Razítko bude ověřováno personálem při cestě zpět;
  • Pro reklamace a návratky platí zvláštní podmínky, v platnosti jsou také podmínky pro mezinárodní elektronické jízdenky eTiket (viz www.eshop.cd.cz)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).