Hlavní navigace

Začíná další ročník ocenění „MasterCard Firemní banka roku“

Již potřetí budou banky usilovat o titul MasterCard Firemní banka roku. O vítězi rozhodnou hlasy finančních ředitelů nejvýznamnějších firem v České republice. Vyhlášení výsledků ocenění MasterCard Firemní banka roku 2007 proběhne 14. června v Obecním domě v Praze.

Sdílet

Praha, 3. dubna 2007 – Společnost MasterCard zahajuje třetí ročník soutěže o nejlepší firemní banku. MasterCard Firemní banka roku je samostatnou kategorií v rámci žebříčku nejvýznamnějším firem v ČR, který každoročně vyhlašuje sdružení CZECH TOP 100. MasterCard je dlouhodobým partnerem tohoto sdružení.

„Uvědomujeme si, že firemní bankovnictví je nesmírně důležitý a perspektivní segment finančního trhu. Naším cílem je nejen ocenit banky, které se snaží nabídnout firemní klientele nejlepší produkty a služby, ale zároveň chceme přispět k lepší orientaci jednotlivých firem v této oblasti,“ říká Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Polsko. „Firmy mohou využít výsledků tohoto ocenění jako určitého vodítka, které jim pomůže vybrat si banku, která vychází klientům maximálně vstříc,“ dodal Ján Čarný.

MasterCard Firemní banka roku je prestižní ocenění, které odráží kvalitu bankovních služeb poskytovaných podnikatelským subjektům. O výsledcích rozhodují finanční ředitelé nejvýznamnějších firem z žebříčku CZECH TOP 100. Letos jich bude osloveno více než 150.

Při hodnocení bankovních služeb vychází finanční ředitelé především z konkrétních zkušeností z oblastí, jakými jsou:

  • kvalita jednotlivých produktů poskytovaných bankami
  • inovace a vzájemná kompatibilita bankovních produktů
  • kvalita a spolehlivost poskytovaných služeb
  • vstřícnost bank při vyřizování klientských požadavků

„Vnímáme jako velkou výhodu, že o výsledcích rozhodnou finanční ředitelé těch nejvýznamnějších firem. Sami klienti firemního bankovnictví tak určí, která banka dokáže nejlépe vyhovět jejich potřebám a požadavkům. Kromě vlastních zkušeností jim v rozhodování pomůžou i komplexní materiály o produktech a službách, které k tomuto účelu poskytnou jednotlivé banky,“ dodal Ján Čárný.

V prvním ročníku ocenění pořádaném v roce 2005 zvítězila ČSOB. Pro rok 2006 se Firemní bankou roku stala Komerční banka. „Toto ocenění představuje pro Komerční banku velký závazek. Vyjadřuje důvěru, ale i očekávání našich klientů z řad podniků a podnikatelů, že budeme nadále poskytovat takové služby, které jim umožní dosahovat úspěchu ve svém podnikání. Komerční banka má v tomto segmentu tradičně silnou pozici, kterou chceme nadále upevňovat. Abychom tento cíl mohli naplnit, musíme se zaměřit především na další rozvoj znalostí a dovedností našich zaměstnanců, na využívání sofistikovaných produktů připravených ve spoluráci s experty v oblasti investičního bankovnictví, na financování obchodu i rozvoj produktů připravených firmám na míru ve spolupráci s ostatními členy skupiny Société Générale,“ říká Jan Juchelka, člen představenstva Komerční banky a výkonný ředitel Top Corporations.

Harmonogram MasterCard Firemní banky roku 2007

Duben – oslovení bank s požadavkem na zaslání informací pro rozhodování porotců a příprava podkladů pro porotce

Květen – hlasování porotců

Začátek června – vyhodnocení hlasování

14. června  – vyhlášení vítěze v rámci vyhlášení žebříčku 100 nejvýznam­nějších firem České republiky CZECH TOP 100 v pražském Obecním domě

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).