Hlavní navigace

České dráhy dají žákům ve Středočeském kraji In-kartu / Rail plus zadarmo

České dráhy ve spolupráci se Středočeským krajem chystají pro žáky, kteří k dojíždění do školy využívají státem garantované žákovské jízdné, novinku v podobě In-karty se slevou Rail plus zdarma. Dostane ji od dopravce každý, kdo v rámci pravidel žákovského jízdného Středočeského kraje využije pololetní jízdenku.

Sdílet

Dopravce chce seznámit žáky s výhodami, které mohou čerpat pouze držitelé In-karet/Rail plus, a zároveň je motivovat k využívání hromadné dopravy nejen na cesty do školy, ale i ve volném čase. Držitel takové In-karty nebude muset při cestách do školy ukazovat žákovský průkaz a jízdenku. Při kontrole mu postačí čipová karta s nahranou pololetí jízdenkou. Díky spolupráci Českých drah a Středočeského kraje si tak právě žáci z tohoto regionu jako první vyzkouší výhody elektronické jízdenky pro pravidelné dojíždění v In-kartě, vysvětluje Tomáš Čech, vedoucí oddělení cenotvorby a prodeje. Navíc pro volný čas získají zdarma slevu 50 % na vnitrostátní místenky, 25 % na mezinárodní jízdenky i možnost šetřit při soukromých cestách s elektronickou peněženkou.

Výhody budou mít i ostatní

Každý, kdo si vyřídí u Českých drah běžný žákovský průkaz, dostane zdarma základní verzi In-karty s elektronickou peněženkou. Následně pak bude moci při bezhotovostních platbách za jízdenky získat z ceny jízdného až 6% bonus a výrazně tím ušetřit.

Současně se těmito tarifními novinkami dojde k dalšímu rozšíření výhod u smluvních partnerů programu ČD Bonus. S počátkem školního roku chceme k In-kartě nabídnout zejména slevy na zboží a služby, které oslovují právě žáky a středoškoláky. Mohli by tak ušetřit nejen ve volném čase, ale také při nákupech souvisejících se studiem, uzavírá manažerka doplňkových služeb Andrea Hofmanová.

V současné době má In-kartu/Rail plus již 650 tisíc zákazníků Českých drah. Výrazný nárůst počtu držitelů zákaznické karty ČD ovlivnila zejména nová zvýhodněná varianta pro mládež do 26 let (na 3 roky za 330 Kč), jejíž prodej dosahuje o 40 % vyšších hodnot než u někdejší aplikace In-junior. Dopravce chystá pro mladé lidi i další výhodné nabídky, do konce roku by tak celkový počet In-karet mohl dosáhnout 700 tisíc kusů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).