Hlavní navigace

Za Dejvickým divadlem i na vánoční trhy do ČSOB

[Tisková zpráva] Zaměstnanci ČSOB udělali před Vánoci radost nejen sobě, ale i dětem v dětských domovech a nemocným lidem.

Sdílet

V rámci čtyřdenních vánočních trhů mohli přispět na dobrou věc tím, že si koupili výrobky z čtrnácti chráněných dílen nebo nástěnný kalendář ČSOB s tématem Dejvického divadla. Kalendář si pak každý mohl nechat na čtvrteční autogramiádě podepsat od herců divadelního souboru.

V ČSOB chceme naše zaměstnance stále podporovat v jejich úctyhodné snaze pomoci potřebným lidem. Letos u nich měla akce obrovský ohlas, což dokazuje už jenom to, že se podařilo prodat neuvěřitelných 560 kusů kalendářů. Výtěžek z prodeje kalendářů ČSOB ještě ztrojnásobila na celkovou částku 109 680 korun. Ta poputuje neziskové organizaci Múzy dětem na program Život nanečisto a na aktivity Klubu cystické fibrózy, vysvětluje záměr charitativní akce Pavlína Folovská, manažerka Společenské odpovědnosti ČSOB. Vánoční trhy s výrobky z chráněných dílen jsou v ČSOB mezi zaměstnanci velmi oblíbené a stávají se u nás již tradicí. Letos se trhů účastnilo 14 chráněných dílen, dodává Pavlína Folovská

Autogramiády kalendářů se 10. prosince zúčastnil celý soubor Dejvického divadla v čele s Tatinou Vilhelmovou, Marthou Issovou, Ivanem Trojanem, Davidem Novotným a dalšími herci. ČSOB finančně podporuje Dejvické divadlo již čtyři roky a je jeho generálním partnerem.

Polovina výtěžku z prodeje kalendářů s herci z Dejvického divadla poputuje na program Život nanečisto. Tato částka je určena na podporu a vývoj tohoto, v České republice ojedinělého, projektu. Jeho cílem je totiž pomoci sociálně znevýhodněné mládeži (z dětských domovů i dalších zařízení náhradní výchovy) orientovat se v běžných životních situacích a úskalích reálného života. Zároveň pomůže mládeži z dětských domovů se lépe připravit na vstup do jejich samostatného života po skončení ústavní péče.

Druhá polovina výtěžku je věnována Klubu cystické fibrózy, který pomáhá dětem a dospělým s tímto závažným dědičným onemocněním. Činí tak prostřednictvím nabídky sociálních služeb, psychologické i materiální podpory.

Vánočních trhů se nabídkou svých výrobků, nebo prodejem vánočních předmětů zúčastnili chráněné dílny Slunce pro všechny, Faktově, Člověk v tísni, CHRPA, OS Borůvka, Máme otevřeno, B.P.T. s.r.o., PATAGONIE, BONA, Integrační centrum Zahrada, Chráněná dílna Sv. Prokop, Arkádie, BAOBAB a SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Praha 5.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).