Hlavní navigace

Za 140 Kč na karlovarský festival ze všech krajských měst

V pátek začne tradiční karlovarský filmový festival, návštěvníci mohou využít k dopravě ze vzdálených koutů republiky přímý noční vlak Excelsior. Ze všech krajských měst stojí on-line jízdenka eLiška do Karlových Varů 140 Kč, z ostatních míst se vyplatí síťová jízdenka ČD Net za 880 Kč pro 2 – 5 cestujících nebo za 440 Kč pro jednoho cestujícího.

Sdílet

Do Karlových Varů přijíždí každé ráno v 8:47 noční rychlík Excelsior, cesta v lůžkových či lehátkových vozech může být pro řadu návštěvníků z Moravy a Slezska velmi pohodlná. Excelsiorem můžete na festival vyrazit bez přestupů z Českého Těšína, Třince, Karviné, Ostravy, Studénky, Hranic na Moravě, Olomouce a celé řady dalších stanic. Jedete pohodlně přes noc až do Karlových Varů.

Zpět z Karlových Varů pak tento noční rychlík vyjíždí na Moravu a do Slezska v 19:07, ráno se pak probudíte na druhém konci republiky.

Ostrava – Karlovy Vary 140 Kč

Na jízdenku eLiška může jet každý držitel In-karty/Rail plus mezi libovolnými krajskými městy za 140 Kč. Tato cena tak platí kromě Ostravy zároveň z Olomouce, Pardubic nebo třeba z Brna. Podmínkou je nákup jízdenky přes internet na adrese www.eshop.cd.cz.

ČD Net – 880 Kč pro 5 cestujících

Pokud by už byly eLišky vyprodány, další možností je využít síťovou jízdenku ČD Net, která ve variantě pro 2 – 5 osob stojí 880 Kč, na jednoho tak ve skupině pěti filmových fanoušků připadá cena 176 Kč. Na tuto jízdenku je možné daný den (platí v kalendářní den od 0:00 do 24:00 hod.) libovolně cestovat po síti Českých drah ve druhé třídě a zákazník může zvolit i variantu pro jednoho cestujícího za 440 Kč. Na ČD Net tak můžete vyrazit za tuto cenu do Karlových Varů z Břeclavi, Třince i třeba ze Vsetína nebo Jihlavy. Ve všech případech je cesta třeba pro skupinu 4 nebo 5 lidí mnohem levnější než klasické jízdné podle ujetých kilometrů.

Lůžka a lehátka

V přímém nočním rychlíku Excelsior jedou do Karlových Varů 3 ubytovací vozy (2 lůžkové a jeden lehátkový) s celkovou kapacitou přes 100 cestujících.

  • Lehátko v šestimístném oddíle 126 Kč
  • Lůžko v třímístném oddíle 285 Kč

Při kombinaci jízdenky eLiška a lehátkového příplatku můžete jet třeba z Ostravy do Karlových Varů velmi pohodlně v ubytovacím voze za 266 Kč (na lůžku za 425 Kč) a ráno přijedete odpočatí a vyspalí přímo do festivalového dění.

Další informace o vlakovém spojení z celé České republiky do Karlových Varů a o cenově zvýhodněném jízdném lze vyhledat na internetové stránce www.cd.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).