Hlavní navigace

Winterthur pojišťovna připíše klientům zhodnocení ve výši 4,5 %

Winterthur pojišťovna připíše za rok 2005 u kapitálového životního pojištění zhodnocení ve výši 4,5 procenta. Winterthur pojišťovna tak dlouhodobě udržuje výši zhodnocení výrazně nad úrovní inflace a potvrzuje pozici tohoto typu životního pojištění jako vhodného nástroje pro zhodnocení prostředků. Za pozitivním výsledkem stojí především úspěšná investiční strategie Winterthur a pozitivní vývoj na finančních i kapitálových trzích.

Sdílet

„Kapitálové životní pojištění je moderním produktem, který kombinuje pojištění a velmi dobré zhodnocení vložených prostředků. Připsané zhodnocení za rok 2005 ve výši 4,5 procenta to potvrzuje,“ říká Petr Žaluda, generální ředitel Winterthur pro ČR a SR.

Kapitálové životní pojištění patří mezi často sjednávané pojistné produkty. Klienti oceňují zejména jeho variabilitu. Winterthur pojišťovna nabízí vedle běžné kombinace pojistné ochrany a investování finančních prostředků ještě kapitálové životní pojištění dvojice osob. To umožňuje finančně zabezpečit druhého jedince pro případ úmrtí jednoho z pojištěnců.

Mezi další produkty kapitálového životního pojištění patří pojištění s pevnou dobou výplaty (finanční prostředky jsou střádány k určitému datu) či částečnými výplatami (po uplynutí každých pěti let je vyplacena poměrná část pojistné částky). Každou pojistku lze navíc rozšířit např. o ochranu proti inflaci, úrazové pojištění nebo připojištění pro případ smrti či o jednorázovou výplatu pojistného.

V roce 2005 dosáhla Winterthur pojišťovna velmi dobrých výsledků. Objem předepsaného pojistného se meziročně zvýšil téměř o 28 procent na 1,6 miliardy korun. Celkový počet smluv činil bezmála 87 tisíc a jejich počet tak meziročně vzrostl o 3 procenta. Výrazný nárůst byl zaznamenán zejména u smluv, na něž přispívá zaměstnavatel. Právě oblast zaměstnaneckých benefitů patří dlouhodobě mezi priority Winterthur pojišťovny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).