Hlavní navigace

Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group

Mezinárodně uznávaná ratingová agentura Standard & Poor’s dnes výslovně potvrdila dosavadní rating „A+“ pojišťovny Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group.

Sdílet

Standard & Poor’s potvrzuje rating „A+“

S&P vychází z toho, že management dokáže nadále velmi úspěšně pokračovat v cestě růstu. Se zřetelem na tento velmi pozitivní vývoj Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group byl její výhled hodnocen jako „stabilní“. Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group tak i ve stále složitějším hospodářském prostředí disponuje velmi dobrým ratingem.

Potvrzení ratingu společností S&P vychází kromě jiného z toho, že díky rostoucí, i když mírně utlumené poptávce po pojišťovacích produktech ve střední a východní Evropě (SVE) zůstaly možnosti růstu koncernu zachovány. Vienna Insurance Group se – podle slov ratingové agentury – soustřeďuje na zatím méně nasycené trhy regionu SVE a to by mělo koncernu umožnit překonání růstu podobně hodnocených pojišťovacích skupin, orientovaných na západní Evropu.

Navíc S&P považuje Vienna Insurance Group za skupinu s velmi silnou kapitalizací a současně očekává, že její kapitálová vybavenost – navzdory nepříznivým okolnostem na kapitálovém trhu –převýší nároky ratingové agentury na rating „AA“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).