Hlavní navigace

Využívání karet v prosinci rostlo, Virtuální karta Cetelem lámala rekordy

[Tisková zpráva] V průběhu prosince 2010 využívali klienti společnosti Cetelem pro platby v obchodech kreditní karty výrazně častěji, než-li tomu bylo ve stejném období v roce 2009.

Sdílet

Lze hovořit o obecném trendu, v rámci kterého se klienti stále více ztotožňují s výhodami úhrady kreditní kartou. Celkem běžně je dnes využívají  i pro drobné nákupy a nikoli jen v souvislosti s nenadálými  výdaji. Na druhé straně pak v rámci tohoto  trendu dochází k poklesu počtu transakcí na bankomatech. Vyplývá to ze statistiky kreditních karet vydávaných společností Cetelem.

 „Za prosinec roku 2010 jsme u našich kreditních karet Cetelem zaznamenali historicky nejvyšší počet platebních transakcí na terminálech u obchodníků,“ řekl Tomáš Siegler, ředitel marketingu a komunikace, a dodal: „V porovnání s rokem 2009 evidujeme nárůst počtu těchto transakcí o celých 37 %. Současný trend také poukazuje na fakt, že oproti minulému roku spotřebitelé čerpali na terminálech částky nižší.“ S ohledem na vývoj situace se tím potvrzuje obecný trend, kdy spotřebitelé  využívají karty k platbám u obchodníků častěji, ale čerpané částky se snižují.

Čeští spotřebitelé stále častěji také nakupují na internetu. Tento trend  potvrzuje i zvyšující se obliba využití Virtuální karty Cetelem, která je jednou z nejbezpečnějších forem úhrady na internetu vůbec. „Celkově jsme v prosinci 2010 ve srovnání s předešlým rokem 2009 zaznamenali rekordní čísla. V počtu transakcí Virtuální kartou došlo k nárůstu o celých 136 %.,“ řekl Tomáš Siegler.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).