Hlavní navigace

Využití plateb přes mobilní telefon v Evropě roste

[Tisková zpráva] Společnost Visa Europe nedávno uveřejnila výsledky nejnovějšího testování, které v současné době probíhá ve čtyřech státech Evropy. Zapojeny jsou do něj bankovní instituce, mobilní operátoři i průmysloví partneři.

Sdílet

Už více než dva roky se společnost Visa, společně s členskými bankami, mobilními operátory, výrobci handsetů a poskytovateli technických služeb, zabývá vyvíjením a testováním inovačních mobilních služeb. Investice do mobilních technologií v rozvinutých i rozvíjejících se ekonomikách narůstají společně s rostoucím počtem uživatelů mobilních přístrojů.

Nové technologie v oblasti mobilních plateb:

  • Mobilní telefony jsou vybaveny technologií Near Field Communication (NFC), která funguje jako peněženka pro bezkontaktní platby.
  • Visa aplikace stažená na SIM kartu mobilního telefonu pro vyšší pohodlí uživatelů a zvýšenou bezpečnost mobilních plateb.
  • Nová, pohodlná a bezpečná generace tzv. Visa Virtual Vouchers, která držitelům karet umožňuje jednoduše řídit finančními prostředky na účtu prostřednictvím mobilního telefonu a s využitím předplaceného účtu umožňuje posílat dárky na jiné mobilní telefony.

Testování mobilních plateb v akci:

  • Velká Británie: Visa Europe ukončila rozsáhlý zkušební provoz mobilních plateb ve spolupráci s mobilním operátorem O2. Šestiměsíční pilotní projekt analyzoval využití mobilních telefonů k platbám za nákupy, vstupné na akce a cestování. Zákazníci prováděli platby pouhým přiložením mobilního přístroje ke čtecímu zařízení. Mezi partnery projektu byli Transport for London, TranSys, Barclaycard, Visa Europe, Nokia a AEG. Devět z 10 uživatelů projevilo o bezkontaktní servis na svých mobilních telefonech zájem.
  • Švýcarsko: Společnost Visa Europe, ve spolupráci s Credit Suisse, PostFinance, Swisscard, Swisscom a Telekurs Multipay, spustila ve Švýcarsku pilotní projekt zaměřený na Visa payWave bezkontaktní platby prostřednictvím karet i mobilních telefonů. Přes 90 % účastníků projektu plánuje testovanou technologii využívat ihned poté, co bude komerčně dostupná.
  • Francie: Ve Francii je společnost Visa Europe součástí pilotního projektu nazvaného „Payez Mobile“, na němž spolupracuje s šesti významnými francouzskými bankami. Projekt zde testuje mobilní bezkontaktní platby 1000 zákazníků ve 200 prodejnách v Caen a Štrasburku.
  • Španělsko: Visa společně s BBVA a Nokia odstartovaly pilotní program zaměřený na mobilní platby s využitím mobilních telefonů 6131NFC vybavených tzv. NFC (Near Field Communication). Pro tento program byla předvybrána skupina zaměstnanců společnosti BBVA. Každý účastník obdržel telefon vybavený aplikací Visa payWave, který je možné využít k platbám v nejrůznějších obchodech v Madridu.

Mobilní platby představují pohodlný a navíc i bezpečný způsob placení. Našim zákazníkům umožňují jednoduše řídit jejich finance na rozvinutých trzích. Využívání mobilních telefonů v každodenním životě obecně stále roste, a proto se v této oblasti neustále snažíme přijít s novými způsoby, jak mohou lidé jednoduše řídit své finance a provádět platby rychleji a bezpečněji, uvádí Sandra Alzetta, ředitelka oddělení inovací, Visa Europe.

Společnost Visa Europe, její partneři se celosvětově zaměřují na podporu zavádění a rozvoje technologií v oblasti mobilních plateb. Na kongresu Mobile World v Barceloně v březnu 2009 Visa oznámila spolupráci s asociací GSMA, obchodním orgánem v komunikačním sektoru, a zároveň představila společný cíl celosvětově poskytovat řešení v oblasti mobilních finančních transakcí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).