Hlavní navigace

Výtěžek z ING Better Ball Classic dětem

V pondělí 14. září 2009 se na novém golfovém hřišti Prague City Golf Club na Zbraslavi odehrál golfový turnaj ING Better Ball Classic. Turnaj se systémem hodnocení „better ball“ pořádala pro klienty společnost ING. Výtěžek z registračních poplatků a dobrovolných příspěvků, který činil 27 000 Kč, byl věnován do ING Wholesale Banking Fondu Nadace Terezy Maxové dětem.

Sdílet

Systém hodnocení hráčů „best ball“ je jedním z nejpopulárnějších turnajových formátů na světě, avšak v České republice neznámý. Pro naše klienty jsme připravili turnajovou verzi „better ball“, kdy účastníci hrají ve dvojicích, přibližuje turnaj Rolf-Jan Zweep, CEO ING Bank ČR, a vysvětluje princip hry: V týmu jsou dva hráči, z nichž každý hraje na každé jamce svůj míč. Po zahrání jamky se počítá výsledek toho hráče ze dvojice, který zahrál jamku na menší počet ran při zohlednění hracího handicapu hráče.

Turnaj byl zakončen slavnostním vyhlášením a vítězové oceněni hodnotnými cenami od společnosti Golf USA. Vítězná dvojice, Robert Chudoba, Senoir Relationship manažer ING Wholesale Banking, a Vojtěch Machač ze společnosti Česká Rafinérská, zahrála neuvěřitelný týmový netto výsledek 55 ran. Šek s výtěžkem ze startovného převzala za Nadaci Terezy Maxové dětem Terezie Sverdlinová, ředitelka marketingu a PR.

První pražské osmnáctijamkové golfové hřiště Prague City Golf Club na Zbraslavi – Lipencích nabízí mnoho speciálních terénů, takže je pro hráče obzvlášť atraktivní. Nacházejí se tu například plochy s červeným pískem tzv. sandy wastes nebo spill-offs, tzv. zuby nad bunkery, které jsou porostlé hustými trsy trávy charakteristickými pro hřiště ve Skotsku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).