Hlavní navigace

Vyšší rating pro Pioneer Investments

Mezinárodní agentura Fitch Ratings zvýšila manažerské hodnocení skupiny Pioneer Investments z úrovně M2 na M2+. Zvýšením ratingu tak agentura ocenila činnost investičních center skupiny v Miláně, Dublinu a Bostonu v oblasti správy aktiv a vysoký standard manažerského řízení.

Sdílet

Fitch Ratings, jenž je součástí skupiny Fitch Group, ocenila stabilitu skupiny Pioneer Investments a její dlouhodobě vynikající finanční výsledky. Přidáním znaménka „+“ k dosavadnímu ratingu M2 agentura vyzdvihuje schopnost skupiny vytvářet pro své klienty přidanou hodnotu a její úsilí stát se globálním správcem aktiv.

„Rating M2+ potvrzuje zařazení skupiny Pioneer Investments mezi stabilní a finančně silné investiční společnosti s prokazatelnými výsledky. Držiteli tohoto hodnocení jsou společnosti řízené vysoce zkušenými investičními manažerskými týmy s profesionálním administrativním zázemím,“ reaguje na získané ocenění Roman Pospíšil, generální ředitel skupiny Pioneer Investments v ČR.

Skupina Pioneer Investments oslavuje tento rok 80 let od vzniku svého prvního fondu s názvem Pioneer Fund. V roce 1928 jej založil Philip L. Carret a dnes je čtvrtým nejstarším fondem v USA. V České republice působí Pioneer Investments od roku 1995.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).