Hlavní navigace

Výrazný růst hutí a vyčkávání u telekomunikací

Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 14.7. do 18. 7. 2003

Sdílet

Optimismus české akcie neopouští. Akcie na trhu RM-S navázaly na růst z předchozího týdne když index PK 30 celkově přidal dalších 6 % na závěrečných 823,5 bodů. Po celý týden se pevně držel nad hranicí osmi set bodů, kam se vrátil po dvoutýdenní pauze.

Výraznou zásluhu na růstu indexu měl zejména ČEZ. Ten již od počátku července po malých krůčcích, ale o to vytrvaleji, stoupá směrem k hranici 120 korun. V tomto týdnu si připsal dalších 5,9 % hodnoty na 117,50 Kč. Dařilo se rovněž Unipetrolu, který se dokonce po více než dvou letech dostal nad úroveň 60 Kč. Asi „nejbouřlivější“ týden z blue chips za sebou mají akcie Komerční banky. Růsty téměř pravidelně střídaly poklesy, aby akcie Komerční banky v pátek nakonec uzavíraly se ziskem 3,3 % na 2 087 Kč.

Téměř bez pohybu stály po celý týden na úrovních 280, resp. 260 korun Český Telecom a České radiokomunikace. Tento klid ovšem pravděpodobně dlouho nevydrží přinejmenším Českým radiokomunikacím. O dalším vývoji kursu hodně napoví blížící se valná hromada společnosti a očekávané stanovisko Komise pro cenné papíry k návrhu odkupu akcií společnosti majoritním vlastníkem.

Další výrazné zisky si připsaly hutní společnosti. Nad dvousetkorunovou hranici se v průběhu týdne podívala Nová huť. V samém závěru týdne dosáhl kurz akcií společnosti 200 Kč a nakonec si připsaly týdenní zisk 12,4 %. O výrazných 38 % na 19,60 Kč vzrostly akcie společnosti Vítkovice. Ty tak od začátku roku zhodnotily již celkem o 142 %!

Aleš Mátl
RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).