Hlavní navigace

Výrazné zlevnění hypoték a další změny v Sazebníku Komerční banky

V Praze 8. července 2008 – Komerční banka s platností od 1.8.2008 přichází s několika novinkami ve svém Sazebníku. Všechny směřují k větší jednoduchosti a srozumitelnosti pro klienty.

Sdílet

Mezi nejvýznamnější změny patří výrazné snížení a zjednodušení poplatků u hypoték. První změnou je zavedení jednotného poplatku za zpracování hypotečního úvěru ve výši 2 900 Kč namísto současných 0,8 % z objemu hypotéky, minimálně 9 000, maximálně 28 000 Kč. Výrazné zjednodušení banka zavádí také do poplatku za ocenění nemovitosti. Stávající zpoplatnění pohybující se v intervalu od 3 100 do 15 000 korun nahrazuje jednotným poplatkem ve výši 3 500 Kč pro byt, respektive 4 500 Kč pro dům. Klient tak i u tohoto poplatku předem přesně ví, jakou částku zaplatí. Banka současně sjednocuje poplatky za výpisy zaslané poštou na 20 Kč a stejně jako u běžných účtů nabízí klientům zdarma elektronický výpis z hypotečního účtu.

„Letními změnami v sazebníku Komerční banka sleduje dlouhodobý cíl zjednodušování a zvyšování transparentnosti struktury poplatků. Řada poplatků nastavených v minulosti navíc dnes již neodrážela současnou strategii banky. V případě hypoték tak spolu s nedávným snížením úrokových sazeb neustále posilujeme jejich atraktivní cenovou politiku“, uvádí Zdeněk Mojžíšek, výkonný ředitel pro marketing KB.

KB dále snižuje poplatek za vyřízení Osobního úvěru. Nově bude činit 0,8 % z výše úvěru, minimálně 500 korun. Například u úvěru ve výši 50 000 korun tak klient ušetří 450 korun, tedy zhruba 50 % oproti původní částce. Perfektní půjčka zůstává i nadále zcela bez poplatků.

Změny v Sazebníku se dotkly rovněž šeků, u kterých byla výrazně zjednodušena poplatková struktura a celá oblast se tak stala pro klienty rozhodně srozumitelnější a přehlednější. KB zjednodušila i konstrukci poplatku za hotovostní vklad provedený třetí osobou, a to z 0,15 %, minimálně 45 korun na jednotnou výši 50 korun. Všem, kteří tuto službu využívají, samozřejmě doporučujeme využít bezhotovostních převodů, které jsou výrazně pohodlnější a pro vkladatele i podstatně levnější. Nová je také cena služby Mojekarta – vlastního designu na platební kartě. Studenti, kteří patří mezi klienty s největším zájmem o tuto službu, zaplatí pouze 49 korun ročně, ostatní zákazníci pak 99 korun ročně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).