Hlavní navigace

Vynucené podpisy

Jak včera uvedl novinářům ministr David Rath, někteří lékaři si podpis pod petici za jeho odvolání na pacientech vynucují.

Sdílet

„Mám informace od své sekretářky i lidí z LOK, že například paní se zlomeninou musela nejprve podepsat petici proti mně a teprve potom ji ambulantní lékař ošetřil. Takových případů mapujeme za poslední dobu minimálně několik desítek. Petice proti mně byla dělána pod hrubým nátlakem… Zatímco u petice na naši podporu nikdo nikoho do ničeho nenutil, kdo chtěl, ten ji podepsal,“ řekl ve středu 22. února ministr zdravotnictví David Rath (zdroj ČTK).

Jako tečku za ministrovým vyjádřením citujeme z aktuálního dopisu pisatelky, která si nepřeje být jmenována:

„Dobrý den pane ministře, dnes jsem se dočetla že, "rebelující zdravotníci již nashromáždili 37 700 podpisů, které protestují proti Rathovým krokům“. Jeden z těch podpisů patří i mně přesto, že s Vámi i s Vašimi postupy souhlasím. Když jsem byla předevčírem v menším městě na kontrole u dětské lékařky, řekla mi sestra, abych v čekárně podepsala papír, který mi tam připravila. Nesouhlasila jsem ani s jedním bodem, takže jsem tam stála a váhala, ale protože jsem tam byla sama a věděla jsem že pokud to nepodepíšu, budu u nich mít vroubek a pomluví mně u lidí, nakonec jsem to s odporem podepsala. Věřím tomu, že pokud je tato petice takto nabízena i jinde, lidé to radši podepíšou, než by riskovali problémy u lékaře. Já osobně Vám moc fandím a doufám, že se Vám podaří udělat ve zdravotnictví pořádek…Takže se omlouvám za ten svůj podpis na petici a držím Vám palce. (Prosím, neuvádějte nikde moje jméno)."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).