Hlavní navigace

Výnosy skupiny AXA za první čtvrtletí roku 2008 překročily 28 miliard eur

Tržby finanční skupiny AXA v prvních třech měsících letošního roku dosáhly téměř 28,1 miliard eur. Výnosy z nově uzavřených smluv životního pojištění vzrostly o 0,4 procentního bodu na 21,8 %. Čistý příliv kapitálu ze segmentu životního pojištění přitom dosáhl 4 miliard eur. Na těchto pozitivních výsledcích se podílel i vývoj v České republice a Polsku, které prodaly nejvíce produktů životního pojištění. V oblasti neživotního pojištění se příjmy skupiny AXA zvýšily o 2 % na 8,8 miliard eur. Ve správě aktiv AXA zaznamenala příliv kapitálu ve výši 3,5 miliardy eur a její příjmy vzrostly o 3 % na více než 1 miliardu eur.

Sdílet

„Skvělý výkon v prvním čtvrtletí roku 2008 prokázal naši odolnost na neklidném trhu a v rozvíjejícím se regulačním a daňovém prostředí v některých zemích,“ řekl Henri de Castries, předseda představenstva finanční skupiny AXA. „Objem nové produkce v životním pojištění sice nedosáhl úrovně minulého roku, ale výnosy z nově uzavřených smluv oproti loňskému roku vzrostly o 0,4 procentního bodu a rovněž čistý příliv kapitálu byl velmi silný, když dosáhl 4 miliardy eur za čtvrtletí,“ dodal Henri de Castries.

Na dobrých výsledcích finanční skupiny AXA v ohledu nově uzavřených smluv životního pojištění se výrazně podílela i střední a východní Evropa. Hodnota APE u nové produkce v této oblasti vzrostla o 48 % na 34 milionů eur. Tahouny regionu byly Česká republika a Polsko, které vykázaly vysoký prodej produktů životního pojištění s možností daňových úlev stejně jako pojištění vázaného na investiční fondy. V regionu také o 10 % stoupla hodnota nově uzavřených smluv na 5 milionů eur, a to zejména díky vyšším objemům.

Příjmy z neživotního pojištění vzrostly o 2 % na 8,9 miliard eur. Kvalitní výkon přitom přinesly dobré ceny v celé nabídce a rovněž pozitivní objemy nové produkce v oblasti individuálního automobilového pojištění (246 000 nových smluv) a pojištění domácností (17 000 nových smluv). Jak pojištění osob, tak pojištění obchodů vzrostla o 2 %. „V oblasti neživotního pojištění dojde v nadcházejících čtvrtletích k dalšímu zrychlení růstu v souladu s naším výhledem pro rok 2008,“ komentoval Henri de Castries.

Výnosy v oblasti správy aktiv investičních manažerů AllianceBernstein a finanční skupiny AXA v meziročním srovnání vzrostly o 3 % na téměř 1,1 miliard eur. Za tímto výsledkem je zejména zvýšení průměrné hodnoty spravovaného majetku a pozitivní příliv nového kapitálu na úrovni 3,5 miliard eur. „Čistý příliv kapitálu v oblasti správy aktiv zůstal v kladných číslech. Považujeme to za potvrzení dlouhodobé spolehlivosti a kvality franšíz investičních manažerů AllianceBernstein a AXA,“ dodal Henri de Castries.

„V návaznosti na naše výsledky zůstáváme přesvědčeni o síle našeho podnikatelského modelu. V souladu s naším projektem Ambice 2012, podle kterého se chceme do roku 2012 stát preferovanou společností, budeme nadále pokračovat v investicích do našeho rozvoje,“ dodal Henri de Castries.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).