Hlavní navigace

Výkonným ředitelem Privátního bankovnictví ČSOB se od ledna stane Martin Kosobud

[Tisková zpráva] Na základě rozhodnutí výkonného výboru KBC Group, který 7. prosince na svém zasedání schválil návrh představenstva ČSOB, bude Martin Kosobud jmenován do pozice výkonného ředitele Privátního bankovnictví ČSOB k 1. lednu 2011.

Sdílet

Martin Kosobud prokázal své znalosti a schopnosti zejména v době finanční krize. Věřím, že bude i nadále úspěšně pokračovat v posilování vedoucí pozice ČSOB Private Banking na českém trhu,“ říká Petr Hutla, člen představenstva ČSOB.

Martin Kosobud (42 let)

Profesní kariéra Martina Kosobuda v ČSOB začala v roce 1993 v oblasti korporátních financí. O pět let později přešel z pozice ředitele pobočky ČSOB v Táboře do společnosti Patria Asset Management, kde se věnoval investicím, fúzím a akvizicím a vedl její pobočku v Českých Budějovicích. Zároveň působil jako člen dozorčí rady této investiční banky. V roce 2003 přešel do Privátního bankovnictví ČSOB na pozici ředitele českobudějovické pobočky. Po odchodu předchozího ředitele, Miroslava Dvořáka, byl v červnu 2007 rovněž pověřen řízením ČSOB Private Banking jako zastupující výkonný ředitel. Martin Kosobud je rovněž členem dozorčí rady společnosti Patria Direct.

Martin Kosobud vystudoval Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích a během své kariéry absolvoval pracovní pobyty v Londýně, Ženevě a Belgii. Má dva syny a ve volném čase se aktivně věnuje triatlonu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).