Hlavní navigace

VÝKONNOST KORUNOVÝCH FONDŮ ABN AMRO ZA ROK 2002

Sdílet

Výnos ABN AMRO Českého korunového dluhopisového fondu (Czech Crown Bond Fund) v roce 2002 dosáhl 8,8% a ABN AMRO Český fond peněžního trhu (Interest Growth Fund – CZK) zaznamenal výnos 3,7%. Fondy jsou určeny konzervativnějším investorům a díky daňovým výhodám registrace v Lucembursku dosahují vyššího čistého výnosu oproti tuzemským fondům. Fondy vznikly v říjnu roku 2001.

Rok 2002 byl pro investory, kteří se rozhodli pro investice do těchto fondů velice úspěšným. Nejen, že u obou fondů dosáhli investoři vyšších výnosů než bylo možno získat z bankovních vkladů, ale navíc se oba fondy svou výkonností řadily mezi absolutní špičku fondů s podobným zaměřením a strukturou, které jsou dostupné na českém trhu.

Výhledy pro rok 2003
„Výnosy obou fondů jsou závislé na vývoji domácích úrokových sazeb. Při jejich současné úrovni by se hrubý výnos fondů mohl v roce 2003 pohybovat mezi 3% – 4%, což zajímavě převyšuje současný hrubý roční výnos bankovních depozit, který je méně než 2%“, říká Dalibor Mátl, Investiční ředitel ABN AMRO Asset Management.

Proč svěřit své peníze Českému dluhopisovému fondu a Českému fondu peněžního trhu?
Tyto fondy jsou vhodné pro investory, kteří:
 Mají rádi nízké riziko, ale úroky na bankovních vkladech jim nestačí
 Nechtějí podstupovat měnové riziko a proto chtějí investovat v českých korunách
 Chtějí kombinovat domácí dluhopisy se zahraničními akciemi
 Dávají přednost daňově výhodným investicím

ABN AMRO Český dluhopisový fond (ABN AMRO Czech Crown Bond Fund) je vhodný pro konzervativní investory se střednědobým horizontem přes 1 rok a jeho cílem je dlouhodobě překonávat výnos českého finančního trhu.

ABN AMRO Český fond peněžního trhu (ABN AMRO Interest Growth Fund CZK) je určen pro konzervativní investory s krátkodobým horizontem do 1 roku, se strategií dlouhodobého růstu majetku s důrazem na nízké riziko a vysokou likviditu.

Minimální výše investice je 25 tis. Kč, přičemž fond je povinen kdykoli své akcie od investora odkoupit. Podílové listy fondu je možné koupit prostřednictvím poradců ABN AMRO Asset Management na pobočkách společnosti v Praze a Brně a také na pobočkách České spořitelny.

Investice do nabízených cenných papírů v sobě zahrnuje riziko kolísání aktuální hodnoty investované částky a výnosů z ní.
V minulosti dosažené výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích a není zaručena návratnost investované částky.

Více o ABN AMRO Asset Management:
Bankovní skupina ABN AMRO byla založena v roce 1824 a dnes patří mezi největší na světě se zastoupením ve více než 60 zemích. Vlastní jmění skupiny ABN AMRO dosahuje téměř 32 mld. EUR a aktiva přesahují 600 mld. EUR. Investiční rating AA- od Standard & Poor´s je dobrou zárukou bezpečného uložení a zhodnocování vkladů.

V České republice působí ABN AMRO Asset Management od roku 1995 a nabízí 40 otevřených podílových fondů a aktivní správu portfolií cenných papírů fyzickým i právnickým osobám. V ČR vložili investoři do produktů ABN AMRO již více než 7 miliard Kč. Celosvětově spravuje ABN AMRO Asset Management finanční prostředky přesahující 166 mld. EUR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).