Hlavní navigace

Výkonného ředitele oblasti Provoz v eBance vystřídá Igor Helekal

Igor Helekal byl představenstvem eBanky jmenován výkonným ředitelem oblasti Provoz. V této funkci nahradí dosavadního výkonného ředitele Vlastimila Nigrina. Vlastimil Nigrin i nadále zůstává členem představenstva eBanky.

Sdílet

Igor Helekal (nar. 7. 4.1962) je absolventem ČVUT a Yale School of Management, kde získal titul MBA. Do eBanky přichází ze slovenské Unibanky, kde se na popud vlastníka, italské finanční skupiny UniCredit Group podílel na restrukturalizaci banky v pozici náměstka generálního ředitele a člena představenstva. Oblastí jeho působení byly úvěry, IT a provoz.

V letech 1994 až 2000 pracoval jako konzultant ve společnosti McKinsey and Company, kde se specializoval převážně na bankovnictví a na oblast IT systémů.

Igor Helekal je ženatý a má dva syny. Hovoří plynně anglicky, německy a rusky. Ve volném čase se věnuje rodině, cestování, potápění a raftingu.

Jmenování výkonným ředitelem oblasti provoz v eBance si velmi vážím. eBanka je dynamická banka s kvalitním týmem a náročnými růstovými cíli a já věřím, že zde plně uplatním mé dosavadní zkušenosti, řekl ke svému nástupu do eBanky nový výkonný ředitel oblasti Provoz Igor Helekal.

eBanka je univerzální banka pro fyzické osoby, malé a střední firmy. eBanka má více než 145 obchodních místech nabízí ucelené portfolio finančních produktů. Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,7 % akcií drží v eBance právě Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás. Česká pojišťovna má mezinárodní rating agentury Standard and Poor‘s označovaný jako BBB minus (BBB-), tzn., že je v tzv. investičním stupni.

Celkový počet klientů eBanky již přesáhl 400 tisíc. Více než 100 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky. 144 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 157 tisíc klientů aktivně využívá úvěrovou YES kartu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).