Hlavní navigace

Vyjádření HVB Bank Czech Republic k novému projednávání výběrového řízení na finančního manažera státu

Na základě rozkladu České spořitelny se začal antimonopolní úřad (ÚOHS) opět zabývat výsledky výběrového řízení na finančního manažera státu. ÚOHS přitom vydal k námitkám České spořitelny již jednou zamítavé stanovisko. Smlouva mezi Ministerstvem financí ČR a vítězem tendru - HVB Bank Czech Republic a.s. a Českou pojišťovnou a.s. – byla již podepsána a je plněna.

Sdílet

Zástupci HVB Bank a České pojišťovny jsou přesvědčeni, že výběrové řízení bylo vypsáno správně, obě společnosti splnily řádně všechny podmínky a jsou tedy platným vítězem tohoto tendru.

„Věříme, že ÚOHS opět řádně prověří všechny námitky. Jsme přesvědčeni o tom, že jsme splnili všechny podmínky výběrového řízení a jsme tedy jeho právoplatným vítězem. Jsme připraveni poskytnout ÚOHS veškeré informace a potřebná data, která napomohou objektivně vyhodnotit oprávněnost námitek České spořitelny. Domníváme se, že tvrzení a námitky České spořitelny jsou ryze účelové, s cílem zrušit zadávací řízení,“ řekl Dušan Hladný, ředitel odboru korporátní klientely HVB Bank.

S ohledem na stávající situaci, kdy již byla podepsána smlouva s Ministerstvem financí a HVB Bank má již od 1. ledna 2007 vyplácet schválené dotace, vyvstává otázka, kam se mají obracet žadatelé o dotace, jichž se výplata dotací týká?

V tuto chvíli se pro nás nic nemění a prostřednictvím naší pobočkové sítě i obchodní sítě České pojišťovny nabízíme komplexní služby spojené s distribucí dotací. Smlouva s Ministerstvem financí ČR na zprostředkování vyplácení schválených dotací z fondů Evropské unie a z prostředků státního rozpočtu v letech 2007 až 2010, která byla podepsána v listopadu minulého roku, je platná a pro nás plně závazná. Našim klientům poskytujeme plnohodnotný servis a poradenství v problematice vyplácení dotací ze strukturálních fondů EU a státního rozpočtu, a pokud nás příjemci dotací požádají o výplatu schválených dotací, budeme postupovat dle podmínek uzavřené smlouvy, tj. dotace vyplatíme,“ sdělil Dušan Hladný.

V červnu loňského roku vyhlásilo Ministerstvo financí výběrové řízení na nového finančního manažera, který bude pro Ministerstvo financí ČR v letech 2007 až 2010 zprostřed­kovávat vyplácení schválených dotací z fondů Evropské unie a z prostředků státního rozpočtu. Jako nejlepší byl vyhodnocen společný návrh HVB Bank a České pojišťovny.

Dosavadní správce výše uvedených finančních prostředků, Česká spořitelna, se však proti tomuto rozhodnutí v červenci 2006 odvolala a podala návrh na přezkoumání úkonů Ministerstva financí jako zadavatele k ÚOHS, který zahájil správní řízení. ÚOHS však správní řízení zastavil s vyjádřením, že nebylo shledáno žádné porušení zákona a potvrdil tak rozhodnutí Ministerstva financí o výběru vítězného uchazeče.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).