Hlavní navigace

Výhodné letní cestování vlaky Českých drah

České dráhy nabízejí cestujícím řadu výhod, které ocení zejména v nadcházejícím letním období. Letošními novinkami jsou například krajové síťové jízdenky REGIONet nebo celorepubliková síťová jízdenka ČD Net. Od 21. června také platí nabídka Léto 26, díky níž budou celé tři měsíce jezdit mladí lidé do 26 let se slevou 30 %. Podrobné informace k níže uvedeným nabídkám pro cestující ČD lze nalézt na internetových stránkách Českých drah na www.cd.cz.

Sdílet

Léto 26 – Tento produkt je určen všem cestujícím do 26 let věku, kteří během roku vlakem příliš necestují, a nemají proto žádnou variantu zákaznické In-karty/Rail plus. K tomu, aby mohli v letním období cestovat za zákaznické jízdné, jim postačí předložit u pokladny osobní doklad (občanský průkaz, pas, řidičský průkaz). S Létem 26 budou automaticky cestovat o 30 % levněji, než kdyby si koupili běžné obyčejné jízdné. Léto 26 jim umožňuje zakoupení jednoduché jízdenky na 1. nebo 2. třídu za zákaznické jízdné pro dospělé a síťové jízdenky KLASIK za zvýhodněnou cenu jako pro držitele průkazu In-karta/Rail plus s aplikací In-junior. Zvýhodněné sezónní jízdné je určeno pro české i zahraniční klienty Českých drah, kterým ještě nebylo 26 let.

REGIONet – Krajská síťová jízdenka REGIONet platí do půlnoci téhož dne, pro který si ji cestující zakoupí a platí v celé železniční síti daného kraje + s možností cestování i do významných stanic v sousedních krajích (dle mapy určující platnost). Lze ji použít ve druhé třídě všech osobních a spěšných vlaků Českých drah. Cena jízdenky pro jednu osobu je 130 Kč, pro skupinu od dvou do pěti osob bez omezení věku a dne využití 260 Kč.

ČD Net – Celostátní síťová jízdenka ČD Net je obdobou REGIONetu ale s platností pro celou Českou republiku. Jeden cestující zaplatí 390 Kč, skupina dvou až pěti osob 780 Kč. Během jednoho dne mohou na tuto jízdenku zákazníci Českých drah cestovat ve druhé třídě všech osobních i spěšných vlaků, rychlíků a expresů zcela libovolně po celé síti spojů ČD (při použití vlaků kategorie EC/IC je třeba doplatit síťový příplatek EC/IC za 60 Kč, ve vlacích SuperCity je nezbytné si dokoupit povinnou rezervaci).

SC+ VÝHODNÁ SKUPINOVÁ SLEVA PRO PRÁZDNINOVÝ VÝLET PENDOLINEM – Cena jízdenky se slevou pro jízdu vlakem SuperCity jedním směrem činí 750 Kč. Jízdenku se slevou SC+ lze použít ve všech vlacích SuperCity. Na jednu jízdenku může společně cestovat až 5 spolucestujících, přičemž maximálně 2 z nich mohou být starší 15 let. Pro cestující se slevou SC+ je určen vždy pouze omezený počet míst ve voze číslo 7. Jízdenky se slevou SC+ lze zakoupit pouze do vyčerpání vyčleněného počtu míst. Po jejich vyprodání mohou cestující využít všechny ostatní druhy jízdného platné ve vlacích SuperCity.

SONE+ - Nejvýhodnější jízdenka pro víkendové cestování nejen rodin s dětmi v osobních a spěšných vlacích. Místo dosavadních 160 Kč stojí 130 Kč. Jízdenku SONE+ lze využít pro společnou cestu až pěti cestujících ve 2. vozové třídě, z nichž mohou být nejvýše dva starší 15 let. Za cenu 390 Kč je jízdenka platná ve 2. vozové třídě všech vlaků ČD s tím, že ve vlacích EC a IC pouze ve spojení s jednodenním síťovým příplatkem EC/IC za 60 Kč (musí mít každý spolucestující) a ve vlacích SC pouze ve spojení s příslušnými místenkami platnými v daném spoji. Platnost jízdenky SONE+ končí vždy o půlnoci dne, pro který byla zakoupena. Obě varianty jízdenky SONE+ platí i ve vlacích dopravců Connex-Česká železniční, OKD-DOPRAVA a Viamont, a také do první stanice za státní hranicí.

Dne 29. září 2007 (Den železnice) může jízdenku SONE+ použít v příslušných vlacích ČD maximálně 5 spolucestujících bez ohledu na věk.

Zákazníci kupující doklad v České republice mohou využít také jednodenní síťové jízdenky ČD s dovětkem „DB“, které jsou vydávány ve variantách pro SONE+ a REGIONet s tím, že takto označené jízdenky budou platné na v regionálních vlacích německých drah v saském a bavorském pohraničí v příhraničním pásmu cca 40 km (dle mapy určující platnost).

REGIONet+DB Tuto jízdenku je možné získat pro kraje, které přímo sousedí s Německem (Ústecký, Liberecký, Karlovarský, Plzeňský). Zakoupit ji však lze celosíťově ze všech elekronických výdejních zařízení ČD (UNIPOK a POP). Ve variantě pro jednoho cestujícího stojí 200 Kč, pro dva až pět cestujících 400 Kč.

SONE+DB Jízdenka SONE+DB je ve dvou variantách podle toho, v jakých vlacích na ČD platí. Částku 230 Kč zaplatí cestující, který bude na Českém území využívat jen osobní a spěšné vlaky, 490 Kč ten, kdo bude jezdit i rychlíky a expresy.

eLiška – Mezikrajová jízdenka umožňuje cestování mezi dvěma libovolnými krajskými městy v rámci České republiky (včetně Prahy) za jednotnou cenu 140 Kč. Například cesta z Ostravy až do Karlových Varů nebo například do Prahy může nyní přijít na pouhých 140 Kč. Nová nabídka je určena pro držitele čipových In-karet/Rail plus (s aplikacemi In-zákazník, In-junior nebo In-senior). Jízdenku eLiška je možno využít i ve vlacích SuperCity po zakoupení zvýhodněné místenky za 86 Kč. Například jízda vlakem SC Pendolino z Ostravy do Prahy na jízdenku eLiška tedy vyjde na 226 Kč.

In-karta Rail Plus – Držitelé této karty získají při nákupu jízdenek do většiny evropských zemí 25% slevu z obyčejného jízdného TCV (mezinárodní železniční tarif). Sleva je poskytována z jízdného v 1. a 2. vozové třídě. Příplatky pro použití určitých vlaků a vozů a rezervační poplatky (např. místenky, lůžka, lehátka) se ve většině případů platí v plné výši. Při výdeji na ČD se poskytuje sleva na místenky.

Síťový doklad pro jízdní kola – Za 50 Kč je nyní možné přepravovat jízdní kolo jako spoluzavazadlo během jednoho dne libovolným počtem vlaků Českých drah. Tato nabídka doplňuje stávající kombinované doklady pro jízdní kolo za 60 Kč (dvoudenní), 80 Kč (třídenní), 120 Kč (pětidenní) a 150 Kč (sedmidenní). Kombinovaný doklad umožňuje cestovat s kolem libovolným množstvím vlaků ve zvolených dnech a zdarma je uschovat v nádražních úschovnách. Pokud cestující nemá vlastní kolo, může si ho za ceny od 50 do 230 Kč na den půjčit v některé z našich půjčoven. S jízdenkou SONE+DB a REGIONet+DB lze kolo přepravovat i ve vymezené oblasti Německa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).