Hlavní navigace

Výhled dividend a spekulace o odkupech ženou akcie stále výš

Sdílet

Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 2. 6. do 6. 6. 2003

Nebývale bohatým byl na rozhodnutí představenstev, ale i spekulace, uplynulý týden. Že se jednalo o signály veskrze pozitivní, mohou se investoři radovat – býci trh neopouští!

Hned v úvodu týdne vystřelily prudce vzhůru akcie ČESKÝCH RADIOKOMUNIKACÍ, aby už ve středu o dvacet procent silnější testovaly hranici dvou set čtyřiceti korun. Spekulace o možném výhodném odkupu, a tedy i další růst kursu, následně zchladilo prohlášení majoritního vlastníka, společnosti Bivideon. Přesto si ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE celkově polepšily o výrazných o 16 %, když v pátek končily na 232 Kč.

Naopak až na konec týdne si hlavní „bombu“ schoval ČESKÝ TELECOM . Odkup zbývající části Eurotelu, navrhovaná dividenda ve výši 57,50 Kč na akcii a zajímavá dividendová politika do budoucích let, nenechaly investory lhostejnými. Optimismu těchto zpráv odpovídá i týdenní zhodnocení 10,8 % a téměř dvouleté maximum 380 Kč.

Blížící se rozhodné datum pro nárok na výplatu dividendy po celý týden drželo akcie ČEZ v blízkosti hladiny 115 korun.

Bez výraznějších kursotvorných zpráv na 2 090 korunách pouze stagnovala Komerční banka. Nad padesátikorunovou hranicí se již pevně usadil Unipetrol. Páteční cena 51,50 Kč je shodná s uzavírací cenou z minulého týdne.

V první polovině týdne zůstal Philip Morris tak trochu ve stínu telekomunikačních titulů. Cena těchto akcií se vytrvale, již měsíc posouvá směrem vzhůru. Výsledkem je týdenní růst o 11,8 procent a historické maximum již 13 756,60 Kč!

Celkově si měřeno indexem PK 30 polepšily akcie na trhu RM-S o dalších 5,3 procent na 889 bodů. Od začátku roku tak již o více než 32 procent!

Aleš Mátl
RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).