Hlavní navigace

Vydělat více než americké akcie a výsledek udržet

Přední tuzemská finanční skupina ATLANTIK nabízí ve svém portfoliu klientům jeden z nejlépe řízených fondů na světě – ABN AMRO US Opportunities Fund. Fond je zaměřen na americké akcie a usiluje o překonání výnosu z amerických akciových trhů. Což se mu velmi dobře daří. Svou pravou sílu ukazuje tento fond právě v době, kdy všechny akciové trhy výrazně ztrácejí. Zatímco americký akciový trh měřený indexem S&P 500 v minulém roce vynesl pouhých 3,5%, tento výjimečný fond zhodnotil aktiva o 26,8 % a to presto, že vykázal o 2% menší riziko. Svou jedinečnost potvrzuje i letos, kdy se S&P 500 od začátku roku propadl o - 9,33 %, kdežto ABN AMRO US Opportunities Fund poklesl za stejné období pouze o 2,12%.

Sdílet

Finanční skupina ATLANTIK nabízí ABN AMRO US Opportunities Fund již od roku 2004, kdy se stal dostupným i pro české a slovenské investory. Za úspěchem fondu se skrývá zejména velmi aktivní a pečlivá práce věnovaná výběru a zastoupení jednotlivých akcií a sektoru. Ta ve spojení s možností alokovat investice fondu do akcií, dluhopisů či hotovosti a v menší míře také do derivátových produktů spekulujících na pokles cen akcií přináší nadprůměrný výnos.

„Fond se soustředí na relativně agresívní akcie, ale zároveň hledá cestu ke zmírnění celkového rizika užitím dluhopisu či alternativních derivátových investic jako formy sekundárního investování,“ popisuje princip fondu Vratislav Svoboda, předseda představenstva investiční společnosti ATLANTIK AM. A dodává, že důležitá je hlavně možnost nahradit až 40 % akcií dluhopisy, což snižuje riziko fondu a umožňuje fixování zisku, čímž se výrazně zvyšuje pravděpodobnost výdělku.

Fond je vhodný téměř pro každého investora s delším časovým horizontem investování. Konzervativnímu investorovi přináší zvýšení výnosu při zachování vysoké míry bezpečí a agresivnější investor v něm najde jistotu, na které muže dále velmi úspěšně stavět.

Cílem ABN AMRO US Opportunities Fund je přinášet v dlouhodobějším horizontu velmi stabilní a nadstandardní výnosy, což již dlouhou dobu potvrzuje. Od svého založení, tedy již více jak sedm let, výrazně překonává nejširší americký index S&P 500 COMPOSITE.

„Fond vedený v amerických dolarech může být pro některé investory velkou překážkou, proto byla loni otevřena modifikace fondu – ABN AMRO US Opportunities Fund AH EUR, který je vedený v eurech,“ říká Vratislav Svoboda. Výhodou této varianty fondu je značné snížení měnového rizika pro české a slovenské investory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).