Hlavní navigace

Vydán platební rozkaz pro ČSOB

Platební rozkaz na zaplacení žalované částky vydal pro Československou obchodní banku ve středu Obvodní soud pro Prahu 1. Jedná se o první krok ve dvou vzorových žalobách, které za pomoci Sdružení obrany spotřebitelů podali dva klienti banky.

Sdílet

Na konci ledna SOS informovalo veřejnost o tom, že první klienti ČSOB podali vzorovou žalobu na vrácení poplatku za vedení běžného účtu a poplatku za zrušení účtu. Nyní byl v případě prvního spotřebitele vydán ve zkráceném řízení platební rozkaz.

Postup obou žalujících (spotřebitele a podnikatele) bude následně využitelný a nepoměrně snadnější i pro ostatní zájemce o vrácení kritizovaných poplatků. Sdružení obrany spotřebitelů ČR považuje za protiprávní poplatek za vedení účtu, poplatek za zrušení účtu, poplatek za neoprávněnou reklamaci transakce platební kartou či tzv. neadresný poplatek.

Přestože se dosud nejedná o pravomocné rozhodnutí a dá se předpokládat, že proti němu banka podá tzv. odpor, je pro žalobce, SOS i ostatní zájemce o vrácení neoprávněně účtovaných poplatků rychlý postup soudu dobrou zprávou, říká Ivana Picková, tisková mluvčí SOS.

Pro ostatní zájemce je možnost podání žaloby za koordinace SOS stále otevřena, zejména prostřednictvím internetových stránek www.spotrebitele.info, kde jsou k dispozici všechny potřebné informace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).