Hlavní navigace

Volksbank pokračuje ve vylepšování poplatkové politiky

Od ledna 2006 Volksbank CZ snižuje poplatek za vedení FIT konta z původních 45 Kč na 39 Kč. Ruší poplatek za elektronickou platbu v rámci banky, který dříve činil 3 Kč. Zdarma klient také elektronicky změní nebo zruší trvalý příkaz k úhradě, povolené inkaso a SIPO platby, přičemž dříve za tyto operace zaplatil 30 Kč. Zvyšuje se naopak pouze poplatek za výběr v hotovosti z původních 6 Kč na 24 Kč.

Sdílet

Další úprava sazebníku bude následovat od dubna 2006 a bude se týkat především poplatků za podání platebního příkazu na pobočce. Tyto poplatky si však klienti mohou již nyní výrazně snížit či zcela eliminovat využitím některé z forem elektronického bankovnictví (Internet banking, Homebanking či Multicash), které jsou součástí většiny kont Volksbank CZ.

Pozitivní změny, které od ledna sazebník Volksbank přináší, výrazně převládají nad těmi negativními. A protože se Volksbank ke svým klientům chová férově, avizuje další úpravu sazebníku plánovanou na duben již nyní, komentuje situaci Oldřich Kračmer, ředitel marketingu Volksbank CZ.

Od 1. září 2005 Volksbank neúčtuje poplatek za zrušení účtu. V minulém roce snižovala nebo rušila i další poplatky. Zrušila poplatek za platby za zboží a služby (POS terminály) realizované kartami MasterCard Charge a Visa Charge a také poplatek za expresní vydání platební karty. Snížila poplatek za akceptaci inkasa z 12 Kč na 3 Kč.

Svou poplatkovou politikou si Volksbank udržuje úroveň jedné z nejlevnějších bank na českém trhu. Zaměřuje se na omezení a snížení těch poplatků, které klientovi výrazně a opakovaně ušetří náklady spojené s jednotlivými bankovními operacemi.

FIT konto – v ceně 39 Kč měsíčně – zahrnuje běžný účet, spořící konto, jednu platební kartu dle výběru a možnost okamžitého poskytnutí kontokorentního úvěru k běžnému účtu. K účtu lze zřizovat zdarma trvalé příkazy, SIPO platby a povolená inkasa. Samozřejmostí je měsíční výpis zasílaný poštou zdarma a využívání Infoterminálů na všech pobočkách Volksbank.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).