Hlavní navigace

Volksbank Investments spouští v ČR první indexový fond kopírující hlavní index PX Burzy cenných papírů Praha

[Tisková zpráva] Společnost Volksbank Investments přichází na trh s prvním indexovým fondem, jehož cílem je přesné kopírování indexu PX, hlavního indexu Burzy cenných papírů Praha.

Sdílet

-    Plné kopírování indexu PX BCPP

-    Dividendy zahrnuty do výpočtu čisté hodnoty aktiv/Net value asset (NAV)

-    Investice do předních českých společností pomocí jediného instrumentu

-    Elimininace rizika spojeného s aktivní správou portfolia

Společnost Volksbank Investments přichází na trh s prvním indexovým fondem, jehož cílem je přesné kopírování indexu PX, hlavního indexu Burzy cenných papírů Praha. PX-INDEX-FOND je určen jak privátním, tak institucionálním investorům jako jsou investiční fondy, pojišťovny, asset manažeři a banky. Mezi hlavní výhody PX-INDEX-FONDu patří, že dividendy jsou plně reinvestovány – fond tak v dlouhodobém horizontu s vysokou mírou pravděpodobnosti předčí svou výkonností index PX. Další výhodou investice do PX-INDEX-FONDu je dosažení vysoké míry diverzifikace prostřednictvím jediného produktu a eliminace rizika spojeného s aktivní správou portfolia.

„PX-INDEX-FOND nabízí investorům možnost investovat přímo do předních českých společností kotovaných na českém akciovém trhu prostřednictvím jediného instrumentu. Je ideální pro ty, kteří se chtějí podílet na vývoji českého akciového trhu a zároveň nechtějí aktivně spravovat portfolio akcií zahrnutých v indexu PX,“ říká Manfred Stagl, výkonný ředitel Volksbank Investments.

Jakákoliv změna týkající se indexu PX je okamžitě zohledněna do struktury majetku fondu. V každém okamžiku tak PX-INDEX-FOND přesně kopíruje jeho aktuální složení. Díky faktu, že fond je spravován pasivně, je zcela eliminováno riziko, že fond dosáhne nižší výkonnosti než samotný index PX (na rozdíl od aktivní správy). PX-INDEX-FOND proto může sloužit jako efektivní nástroj pro portfoliomanažery ke kopírování trhu a stejně tak může být základním stavebním kamenem pro individuální investory, kteří si své investiční portfolio spravují sami.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).