Hlavní navigace

Volksbank Invest – první podílový fond Volksbank v českých korunách

Praha, 26. dubna 2007 – Ve spolupráci se sesterskou investiční společností Volksbank Invest KAGmbH připravuje Volksbank CZ pro své klienty nový korunový dluhopisový fond investující do dluhopisů českých i zahraničních emitentů vydaných výhradně v českých korunách.

Sdílet

Fond bude investovat pouze do dluhopisů, které byly vydány v českých korunách bez ohledu na geografické hranice. Majetek fondu budou tvořit převážně likvidní dluhopisy bonitního investičního stupně, informuje o novému produktu Johann Lurf, předseda představenstva Volksbank CZ, a.s., a dodává: Založením dluhopisového fondu v českých korunách budeme moci nabízet vlastní fond pro konzervativní investory. Společnost Volksbank Invest nedávno dosáhla jak v Rakousku, tak také v Německu několika prvních míst v hodnocení Standard and Poors za vynikající management fondu.

Fondy Volksbank Invest představují v dlouhodobém investičním horizontu vhodnou formu zhodnocení peněžních prostředků na kapitálových trzích již při nízké počáteční investici. Investiční program „Volksbank Invest“ je určen pro ty klienty, kteří hledají alternativu k investování přímo do jednotlivých cenných papírů, jako jsou akcie a dluhopisy. Program umožňuje jednorázové i pravidelné spoření do podílových fondů a zajistí tak vyšší zhodnocení než u klasických bankovních vkladů. Klient si sám zvolí podílový fond, který bude nejvíce odpovídat jeho požadavkům ohledně rizika a délky spoření. Samozřejmostí v této oblasti je také kvalifikované poradenství.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).