Hlavní navigace

Volksbank CZ výrazně posiluje v oblasti financování bytových družstev

[Tisková zpráva] Volksbank CZ dosáhla v prvním pololetí roku 2011 významného nárůstu v segmentu financování bytových družstev a společenství vlastníků. Objem úvěrů v této klíčové oblasti meziročně vzrostl o 125 % na téměř 2 miliardy korun. Důvodem posilování pozice banky v tomto segmentu je především výrazný růst poskytnutých úvěrů na revitalizace bytových domů a na privatizace bytového fondu obcí a státu a také akvizice nových klientů z oblasti bytových družstev a společenství vlastníků jednotek.

Sdílet

„Počet klientů meziročně vzrostl o více než 47 %, u objemů vkladů jsme zaznamenali 62% nárůst,“ uvedl Petr Merta, ředitel segmentu bytových družstev, a dodal: „Uvedený nárůst je způsobený kvalitní nabídkou naší banky a úvěry šitými na míru a věřím, že i dobrými zkušenostmi, které s námi zákazník má u jiných služeb bankovního charakteru.“

Zisk Volksbank CZ vzrostl meziročně o 60 % a činí v polovině roku více než 200 mil. Kč. Bilanční su-ma překročila 51 mld. Kč, což znamená 7% meziroční nárůst.

Tento pozitivní trend zaznamenala také mateřská společnost Volksbank International (VBI). Skupina VBI oznámila v prvním pololetí roku 2011 hospodářský výsledek ve výši 20,8 mil. EUR. Zisk po zda-nění činil na konci června 14,8 mil. EUR. Opravné položky VBI se oproti druhému pololetí 2010 výraz-ně snížily o 36,7 %. Výnosová základna zůstává stabilní na úrovni 245 mil. EUR. Výnosy z provizí vzrostly o 2,5 % na rekordní hodnotu 40,1 mil. EUR. Výsledky hospodaření VBI za červenec letošního roku tento pozitivní vývoj potvrzují.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).