Hlavní navigace

Volksbank CZ vydává emisi hypotečních zástavních listů

Volksbank CZ dnes vydává novou pětiletou emisi hypotečních zástavních listů (HZL) v objemu 700 milionů korun a sazbou kuponu 5,40 % ročně. Tato v pořadí třetí emise HZL Volksbank CZ bude poprvé kótována na pražské Burze cenných papírů. Její splatnost je v září 2012.

Sdílet

„Emise hypotečních zástavních listů je standardním nástrojem hypotečních bank k refinancování úvěrů. Kótací těchto dluhopisů na Burze cenných papírů Volksbank opět posílila renomé banky poskytující hypoteční úvěry,“ uvedl Pavel Barták, vedoucí oddělení HZL Volksbank CZ. Emisi HZL schválila Česká národní banka dne 14. srpna 2007 a prospekt je k dispozici v sídle emitenta a na internetových stránkách www.volksbank.cz.

Hypoteční zástavní listy jsou atraktivní z hlediska výnosu, neboť jsou osvobozeny od daně z příjmu, pokud jsou kryty hypotečními úvěry na nemovitosti. Jedná se o bezpečné cenné papíry z důvodu dvojího krytí – zástavním právem k nemovitostem a pohledávkami z hypotečních úvěrů. HZL jsou volně převoditelné, tudíž s nimi lze obchodovat i před datem splatnosti.

Emisní podmínky
ISIN CZ0002001159
Objem emise 700 mil. Kč
Sazba kuponu 5,40 % p.a.
Emisní kurz k datu emise 105,51 %
Podoba zaknihovaná
Forma na doručitele
Datum emise 25. 9. 2007
Splatnost emise 25. 9. 2012
Nominální hodnota 10 000 Kč
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).