Hlavní navigace

Volksbank CZ v roce 2008: Měníme logo

Během roku 2008 dojde k postupnému rebrandingu Volksbank. Změna loga se týká celého koncernu Volksbank, tedy kromě České republiky také Rakouska a dalších zemí střední a východní Evropy, kde Volksbank působí.

Doba čtení: 1 minuta

„Změna loga skupiny Volksbank, která má v bankovním sektoru postavení silného a mezinárodně významného hráče, souvisí s jejím dynamickým a úspěšným rozvojem,“ uvádí Petr Žibřid, ředitel Marketing & Communication Volksbank CZ, a dodává: „Změna zároveň odráží současné trendy a požadavky na design loga – moderní, čisté a svěží.“

Nejedná se o razantní změnu, nadále zůstává zachována tvarová typologie a základní barevnost značky Volksbank. Nové logo bude průběžně začleněno do všech používaných materiálů, redesign prodejních míst bude probíhat postupně a celá „proměna“ bude dokončena do konce roku 2008. Změna loga (v souvislosti s ním i písma a firemní grafiky) nebude ve Volksbank CZ ale natolik markantní jako například na Slovensku, kde přináší zásadní změnu pro sesterskou Ľudovou banku, která byla přejmenována na Volksbank Slovensko.