Hlavní navigace

Vlastníci nových bytů preferují lékárnu, pizzerii a bankovní služby

Pokud by o obsazení komerčních ploch v přízemních prostorách novostaveb rozhodovali budoucí majitelé bytů, vyhrála by jednoznačně lékárna, pizzeria a služby bankovních domů. Vyplývá to z dosavadních statistik a analýz společnosti FINEP, jednoho z největších developerů v České republice.

Sdílet

Přestože se developerské společnosti snaží přáním svých klientů vyjít maximálně vstříc, konečné rozhodnutí se odvíjí zejména od toho, kdo o dané prostory projeví zájem. Poptávány jsou zejména menší prostory, které jsou dobře viditelné a dostupné.

„Společnost FINEP eviduje desítky zájemců o pronájem či koupi volných komerčních ploch v komplexu Nová Harfa. Až 40 % z nich si chce v přízemních prostorách, které jsou pro tyto účely určené, otevřít gastronomický provoz,“ uvedl Igor Smola, ředitel oddělení komerčních nemovitostí společnosti FINEP.

Mezi již fungujícími provozy v projektu Nová Harfa, který společnost FINEP postavila v pražských Vysočanech, figurují kromě žádané lékárny a pizzerie například večerka, květinářství či servis výpočetní techniky. Nově nastěhovaní obyvatelé jistě také ocení prodejny podlahových krytin a nábytku. Zajímavostí je videopůjčovna, jejíž součástí je klubové kino a internetová kavárna.

V rámci projektů Nová Harfa I až III je v současné době v nabídce ještě 8 komerčních prostor, připravovaný je navíc projekt Nová Harfa IV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).