Hlavní navigace

Vladimír Staňura přechází z představenstva ČSOB do funkce předsedy představenstva a generálního ředitele ČMSS

Sdílet

V souvislosti s rozhodnutím Pavla Strnada, dosavadního předsedy představenstva a generálního ředitele Českomoravské stavební spořitelny, a.s. (dále ČMSS) odejít do důchodu k 30. květnu 2003 byl k 1.6.2003 do této pozice nominován po dohodě obou akcionářů, tedy ČSOB a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG, Vladimír Staňura (48). Nominace podléhá schválení ČNB a DR ČMSS.

Vladimír Staňura je jedním z bankéřů nejdéle sloužících ve vrcholových funkcích domácích bank. Do ČSOB nastoupil v roce 1978, v jejím představenstvu je od roku 1991. V minulosti se v bance převážně věnoval bankovním obchodům s klienty. V souvislosti se zmíněným záměrem rezignoval Vladimír Staňura k dnešnímu dni (tj. 10. dubnu 2003) na funkci člena představenstva ČSOB. Představenstvo ČSOB bude po odchodu Vladimíra Staňury pracovat v šestičlenném složení.

Trh stavebního spoření představuje pro Skupinu ČSOB velký potenciál pro prodej finančních produktů. ČMSS, vedoucí stavební spořitelna českého trhu, představuje v tomto ohledu se svými 2 miliony klientů velkou příležitost. „Chci především podpořit lepší koordinaci prodejní sítě (distribučních kanálů) banky, jejích dcer a ČMSS a vzájemnou provázanost produktové nabídky. Jen tak lze dnes, ve vysoce konkurenčním prostředí nabídnout klientům víc, z jednoho místa a k jejich větší spokojenosti. Obě firmy, banka i stavební spořitelna, jsou silné, jejich nabídku v tržním porovnání hodnotím jako velmi vyspělou a vysoce konkurenceschopnou. Proto se na své působení v ČMSS opravdu těším a věřím, že s jejím týmem symbolizovaným kresbičkou Lišky budeme schopni přinést Skupině ČSOB ještě pevnější postavení na trhu finančních služeb“, říká ke své nominaci Vladimír Staňura.

Pavel Kavánek, šéf nejsilnější bankovní skupiny v zemi, si od Staňurova působení v ČMSS slibuje především nový obchodní růst: „Skupina ČSOB velmi dobře naskočila na růstový trend českého trhu s nemovitostmi, ať už v oblasti hypoték, kde došlo k nárůstu objemu hypotečních úvěrů o 27% či úvěrů ze stavebního spoření, jejichž objem se zvýšil o 22%. Vladimír Staňura díky svým bohatým zkušenostem a podrobné znalosti Skupiny ČSOB je podle mne nejlepším kandidátem pro další prohloubení angažmá Skupiny ČSOB v tomto segmentu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).