Hlavní navigace

Vladimír Staňura je od 6. června 2003 předsedou představenstva ČMSS

Sdílet

S účinností od 6. června 2003 byl do funkce předsedy představenstva ČMSS zvolen Ing. Vladimír Staňura. Jeho předchůdce v této pozici, Ing. Pavel Strnad, se rozhodl ke dni 31. května 2003 odejít do důchodu.

Vladimír Staňura ve své pozici předsedy představenstva zastupuje majoritního akcionáře ČMSS, Československou obchodní banku. Je jedním z bankéřů nejdéle sloužících ve vrcholových funkcích tuzemských bank. Do ČSOB nastoupil v roce 1978. Od roku 1991 do května 2003 byl členem jejího představenstva.

Podle slov Vladimíra Staňury bude k jeho prioritám v nové pozici patřit především další posilování tržní pozice ČMSS v měnících se podmínkách sektoru stavebního spoření. Jak dále Vladimír Staňura uvedl, chce se také zaměřit na posílení vzájemné spolupráce mezi ČMSS a ČSOB.

Stavební spoření jako nejčastěji využívaná forma financování individuálních potřeb spojených s bydlením hraje stále výraznější roli na českém trhu s bydlením. ČMSS je největší stavební spořitelna na českém trhu. Má rozhodující podíl na trhu jak v počtu smluv o stavebním spoření, tak i v oblasti úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů. Za svůj komplexní klientský servis získala ČMSS v roce 2002 titul „Stavební spořitelna roku“.

Praha, 11. června 2003

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).