Hlavní navigace

Vítězem pražského finále ING Fotbalové Tour 2003 se stal tým FK Baník Sokolov

Tým mladých fotbalistů FK Baník Sokolov se stal celkovým vítězem ING Fotbalové Tour 2003, když v souboji o konečné prvenství zdolal tým 1. FC Brno poměrem 2:1. V řadách fanoušků nových fotbalových nadějí nechyběl ani Předseda výkonné rady a generální ředitel ING v ČR a SR, Ron van Oijen a další členové managementu ING.

Sdílet

Finále druhého ročníku turnaje ING Fotbalová Tour se konalo v den kvalifikačního utkání fotbalových týmů Česka a Holandska, tedy ve středu 10. září, v Praze na Letné. Zúčastnilo se jej celkem dvanáct týmů osmiletých žáků, vítězů regionálních kol turnaje. Pod heslem Přijďte podpořit současné i budoucí hvězdy českého fotbalu zavítal turnaj v průběhu května a června do dvanácti měst České republiky, v nichž sídlí agentury ING.

Podobně jako v loňském prvním ročníku se i letos bojovalo na hřišti o rozměrech 10×20 metrů. Zápas trval vždy 2×7 minut. Mužstva byla složena z jedenácti osmiletých hráčů. Z nich hrálo vždy pět hráčů v poli plus brankář. Střídání probíhalo podobně jako v hokeji. Všichni hráči dostali rozlišovací vesty, které mohou v budoucnu využívat při trénincích.

V dnešním finále se nejdále probojovaly týmy FK Baník Sokolov a 1. FC Brno, které se utkaly o celkové prvenství. FK Baníku Sokolov se podařilo v prvním poločase vsítit dvě branky. Brňané dotahovali, v druhém poločase se přiblížili na rozdíl jediné branky, ovšem nastřelená tyčka zabránila vyrovnání napínavého duelu. Se třetí příčkou se pak musel spokojit tým FC Vysočina Jihlava.

Mladí fotbalisté týmu FK Baník Sokolov získali vítězný pohár a repliky reprezentačních dresů s originálními podpisy českých fotbalových reprezentantů. Všichni účastníci finále také obdrželi od představitelů ING vstupenky na večerní kvalifikační utkání Česká republika – Holandsko.

Finanční skupina ING je partnerem české fotbalové reprezentace. Nezaměřuje se ale jen na atraktivní mezinárodní zápasy. Svoje partnerství chápe v širším smyslu a chce být partnerem českého fotbalu na všech úrovních. Organizováním akcí jako je ING Fotbalová Tour se snaží dát mladé generaci pozitivní impuls a ukázat cestu jak následovat své dospělé vzory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).