Hlavní navigace

VISA Sporokonto -- unikátní karta pro podílníky

Sdílet

Nová charge karta Živnobanky spojuje výhody platební karty,
úvěru a podílového fondu

P r a h a 20. listopadu – Novou mezinárodní platební kartu VISA Sporokonto uvádějí v těchto dnech na trh investiční společnost ŽB – Trust a Živnostenská banka. VISA Sporokonto je ojedinělý produkt, který v sobě spojuje výhody platební karty, úvěru a otevřeného podílového fondu peněžního trhu.

Platební karta VISA Sporokonto patří do kategorie „charge“ karet. Její princip spočívá v tom, že Živnostenská banka poskytuje na platby či výběr hotovosti zdarma bezúročný úvěr až do výše jedné třetiny hodnoty investice podílníka ve fondu Živnobanka – Sporokonto, maximálně však do 50.000 Kč. Úvěr je vždy na konci měsíce automaticky splacen odkupem podílových listů fondu.

Charge karta VISA Sporokonto je určena všem klientům fondu Živnobanka – Sporokonto bez ohledu na to, zda jsou nebo nejsou klienty Živnostenské banky. Pro získání karty není potřeba mít v bance zřízen běžný účet.

Karta VISA Sporokonto usnadňuje držiteli přístup k jeho investici ve fondu. Likvidita do výše měsíčního limitu je okamžitá, bez nutnosti žádat o odkup podílových listů. Držitel karty nemusí podstupovat v bance ani standardní proceduru posuzování bonity pro poskytnutí úvěrového limitu. Také veškeré vypořádání probíhá automaticky, držitel karty se při splácení úvěru nemusí zabývat žádnou zbytečnou administrativou.

„VISA Sporokonto je plnohodnotná mezinárodní karta VISA, jejíž držitelé tedy mají možnost úhrady za zboží a služby v každém místě prodeje, kde jsou karty VISA přijímány (více než 29 milionů obchodů po celém světě) a také mohou získat hotovost z kteréhokoli z 800.000 bankomatů umístěných ve 121 zemích světa,“ upřesňuje Miloslav Kozler, manažer pro Českou republiku a Slovenskou republiku asociace VISA International.

Minimální administrativa a uživatelské pohodlí nejsou jedinými výhodami. Oproti běžným debetním kartám může držitel karty na svém běžném účtu držet menší množství prostředků a přebytky zhodnocovat ve fondu. Při pravidelném investování do fondu tak klient získá nejen na bezúročném úvěru, ale i na zhodnocení fondu, které se dlouhodobě předpokládá vyšší než činí úrok na běžném účtu a obvykle i na termínovaném vkladu.

„Jsme rádi, že naše členské banky využívají kromě produktů pro širokou veřejnost, jako je Visa Electron, také karty speciálně navržené pro užší okruh držitelů. Živnostenská banka a společnost ŽB-Trust kartou VISA Sporokonto dokazují, že i tak specifické produkty nacházejí na našem trhu uplatnění,“ dodává pan Kozler.

Charge karta VISA Sporokonto je díky automatickému vypořádání úvěru vhodným nástrojem
i pro ty, kdo mají averzi vůči kreditním kartám. Nemůže se jim totiž stát, že by zapomněli vyrovnat úvěr a museli potom bance platit úroky.

VISA Sporokonto je dalším z inovačních kartových produktů Živnostenské banky. Vedle této novinky banka jako jediná v České republice vydává celou škálu debetních karet VISA včetně exkluzivní VISA Platinum. Nedávno uvedla na trh kreditní karty VISA Gold Čedok a VISA Golf, kterou vydává ve spolupráci s Českou golfovou federací. Klientům nabízí také platební karty American Express a Diners Club.

_____________­_____________

Živnostenská banka
Nejstarší česká banka založená v roce 1868 poskytuje kvalitní služby personálního
a privátního, podnikového a investičního bankovnictví. Živnostenská banka si po celé transformační období udržela kvalitní úvěrové portfolio a zůstala spolehlivým peněžním ústavem, jehož jméno nebylo poškozeno žádným skandálem. V posledních letech rozšířila svoji obchodní síť na osm poboček a 19 menších expozitur po celé České republice a zavedla kvalitní služby přímého bankovnictví NetBanka a TeleBanka a moderní samoobslužné zóny. Majoritní podíl v Živnostenské bance nyní koupila jedna z největších bankovních skupin
v Evropě: UniCredito Italiano.

Investiční společnost ŽB-Trust je stoprocentní dceřiná společnost Živnostenské banky. Společnost obhospodařuje v otevřených podílových fondech Živnobanka více jak 6 miliard Kč, což ji řadí mezi pět největších investičních společností na českém trhu.

Asociace VISA International
Mezinárodní bankovní asociace VISA International získala jedno z předních míst v oblasti platebních karet a patří jí první místo na světě mezi spotřebitelskými platebními systémy. Asociace VISA hraje rozhodující úlohu při zavádění nových platebních produktů a technologií, což přináší prospěch 21.000 spolupra­cujících finančních institucí i držitelům více než jedné miliardy karet s vlaječkou VISA. Asociace VISA hraje vedoucí úlohu v rozvoji plateb na internetu a je iniciátorem vytvoření tzv. u-commerce – možnosti platit pomocí jakéhokoliv osobního komunikačního zařízení, v kteroukoli hodinu a kdekoli na světě.

Asociace VISA International spolupracuje v České republice s těmito finančními institucemi: Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, Živnostenská banka, HVB Bank Czech Republic, Raiffeisenbank, ABN AMRO, eBanka a Citibank. Na konci roku 2001 bylo v České republice 2,1 milionu karet VISA. Celkové výdaje držitelů těchto karet v ČR dosáhly loni téměř 116 miliard korun. Za stejné období se v ČR realizovalo 60,5 milionu transakcí v průměrné hodnotě 1.920 korun. Držitelé karet VISA mohou u nás využívat sítě 1.950 bankomatů
a platit u více než 42.830 obchodníků. Internetová adresa asociace VISA: http://www.visa.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).