Hlavní navigace

Visa představuje čipovou minikartu

Praha, 10. listopadu 2004 - Visa Europe představila na výstavě v Cartes 2004 novou čipovou minikartu, která vyhovuje standardu EMV. Tuto originální kartu budou vydávat evropské finanční instituce pouze pod značkou Visa.

Sdílet

Nová minikarta Visa nabídne držitelům vyšší zabezpečení transakce, větší pohodlí při placení a širší výběr služeb. Minikarta je vybavena stejnými bezpečnostními a ochrannými prvky jako karta standardní velikosti (magnetický proužek, podpis a 3číselný bezpečnostní kód) a navíc má čip vyhovující standardu EMV, což znamená, že držitelé mohou autorizovat platbu pomocí čtyřmístného PINu a nemusí stvrzovat transakci podpisem.

Čipová minikarta může obsahovat i doplňkové aplikace, jako jsou například věrnostní nebo bezkontaktní programy, a bude se vyrábět s perforovanou dírkou, takže ji bude možné nosit jako přívěsek na klíčích, nebo jako stylový doplněk na řetízku na krku. Toto řešení umožňuje vzít katu i tam, kam se obvykle platební karty nenosí – na taneční party do nočního klubu, na pláž nebo do posilovny. Členské banky mohou čipovou minikartu Visa vydávat jako debetní, kreditní i předplacenou a záleží na jejich uvážení, zda se rozhodnou pro typ Visa Classic, Visa Gold či Visa Electron.

Charakteristickým rysem nové minikarty je všestrannost a vysoká mobilita, která odpovídá dnešnímu aktivnímu životnímu stylu. Možnosti využití karty jsou opravdu velmi rozsáhlé. Banky mohou například nabídnout kartu rodinným příslušníkům majitele účtu. Kartu s pevně stanoveným limitem může rodič použít k vyplácení kapesného dětem a tímto způsobem je učit hospodařit s financemi. Čipová minikarta může posloužit také k rozčlenění výdajů: větší útraty nebo mimořádné výdaje jako třeba platbu za dovolenou může držitel hradit standardní kartou a minikartu používat ke každodenním nákupům drobného zboží v samoobsluze či jiných obchodech. Předplacenou verzi čipové minikarty lze darovat kamarádům a blízkým, aby si mohli k narozeninám či jiné významné příležitosti koupit to, co si sami vyberou. Po vyčerpání kreditu lze kartu znovu „dobít“ nebo ji vyhodit.

Visa neustále poskytuje členským bankám nové, originální produkty, které jejich klienty zaujmou, uvedl Jon Prideaux, Executive Vicepresident, Visa Europe. Čipová minikarta je originální, elegantní, užitečná a nabízí zvýšené zabezpečení při platbách u obchodníků.

Členské banky mohou nastavit parametry čipové minikarty přesně tak, aby co nejvíce vyhovovaly potřebám jejich klientů. Vzhledem k nestandardnímu rozměru nelze čipovou minikartu Visa používat v bankomatech. Banky mají možnost vydávat tento produkt jako doplňkovou kartu ke standardním platebním kartám Visa a mají povinnost náležitě informovat držitele o tom, jakým způsobem lze kartu používat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).