Hlavní navigace

Visa payWave přináší bezkontaktní platby do Německa

[Tisková zpráva] Společnosti Visa Europe, Landesbank Berlin AG (LBB) a společnost Gemalto oznámily zavedení bezkontaktních plateb v Německu. Prostřednictvím karty Visa payWave, vybavené bezkontaktním čipem, je možné provádět platební transakce během necelé sekundy. Pro provedení platby do výše dvaceti euro stačí jen mávnout kartou u čtečky a celá transakce proběhne bez nutnosti zadávat PIN.

Sdílet

K tomu jsou zákazníci vyzváni jen namátkově, aby byla zajištěna vyšší bezpečnost. Karty Visa payWave jsou vydávány ve spolupráci se společností Gemalto, která se specializuje na oblast technologií a bezpečnostních služeb.

Technologie Visa payWave je ideální pro placení v obchodech a zařízeních, jako jsou kavárny, večerky nebo novinové stánky, kde jsou placené částky nízké a důležitá je především rychlost. Karty Visa payWave nabízejí pohodlnou, bezpečnou a rychlou alternativu k platbě v hotovosti, protože výrazně redukují dobu transakce a jejich použití je snadné. Tyto skutečnosti přispívají k vyšší věrnosti zákazníků a vedou je k opakovaným nákupům.

Bezkontaktní platby představují pro spotřebitele revoluci v placení. Dávno pryč je doba, kdy jsme se museli spoléhat na bankovky a mince – ty teď byly nahrazeny rychlou, velice pohodlnou a bezpečnou alternativou, prohlásil Ottmar Bloching, generální manažer Visa Europe v Německu.

Landesbank Berlin AG bude vydávat platební karty Visa payWave v rámci pilotního projektu. Dr. Tilo Schürer, manažer Landesbank Berlin pro direct marketing, k tomuto projektu říká: Chceme našim zákazníkům nabízet inovativní technologie, které budou určovat trend. Platební karta Visa payWave, kterou právě teď uvádíme na trh, umožní zákazníkům výrazně ušetřit čas a placení kartou se stane ještě pohodlnější než kdykoliv předtím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).