Hlavní navigace

Visa oznámila změny v cenách čipových karet

Základní typ čipové karty postavené na globální platformě je členským bankám Visa nabízen za 1,98 USD (55,50 Kč*)

Sdílet

Praha, 25. července 2003 – Asociace Visa International oznámila zahájení prodeje nových čipových karet za cenu 1,98 USD a pokles cen stávajících typů čipových karet, které jsou vydávány v rámci programu Visa Smart Breakthrough Card. Od zahájení programu v roce 2000 klesly ceny čipových karet až o 40 %. Díky příznivým cenám se nový typ platebních karet rychle rozšířil po celém světě.

Asociace Visa se snaží vytvořit členským bankám ideální podmínky pro přechod na čipovou technologii pomocí programu Visa Smart Breakthrough Card a zaváděním společných standardů, jakým je například specifikace GlobalPlatform. Banky dosud vydaly přes 60 milionů čipových karet Visa, které vyhovují mezinárodnímu standardu EMV, z čehož 22 milionů bylo vydáno v rámci programu Visa Smart Breakthrough Card.

Těší nás, že výsledkem našeho úsilí není pouze pokles cen čipových karet, ale také přijetí společných standardů, které zajišťuje vzájemnou kompatibilitu, uvedl Miloslav Kozler, manažer pro Českou republiku asociace Visa International. Naším cílem je poskytnout členským bankám výhody čipové technologie za co nejpřijatelnějších podmínek. Nová levná karta nabízí dobré parametry za výhodnou cenu. V České republice momentálně nabízí čipové karty Visa Komerční banka a ČSOB.

Nová karta s označením GP-Entry odpovídá specifikaci GlobalPlatform, má 8K programovatelnou paměť EEPROM a obsahuje platební aplikaci Visa, která podporuje šifrovací technologie SDA (Static Data Authentication) a DDA (Dynamic Data Authentication). Je určena především těm členským bankám, které se zaváděním čipových karet teprve začínají.

V současné době je k dispozici devět typů karet s podporou šifrování DES a PK a s různou velikostí pamětí ROM a EEPROM. Ceny se pohybují v rozpětí od 1,98 $ za kartu postavenou na GlobalPlatform s podporou DDA a 8K EEPROM po 3,47 $ za kartu s kontaktním/bez­kontaktním rozhraním, která rovněž podporuje DDA a má 16K EEPROM. Základní typ čipové karty se statickým šifrováním je nabízen za cenu 0,99 USD. Cena zahrnuje aplikaci Visa Smart Debit/Credit uloženou v paměti ROM.

Kromě příznivých cen nabízí program Visa Smart Breakthrough Card také možnost vytvoření individuálních aplikací. To znamená, že karta je přizpůsobena požadavkům jednotlivých regionů, zemí nebo členských bank. Pokud například v určité zemi chtějí mít na kartě věrnostní nebo identifikační aplikace, bude je mít karta nahrané v paměti ROM už při dodání od výrobce.

Karty nabízené v rámci programu Visa Smart Breakthrough Card
Typ karty šifrování Velikost paměti Cena (USD) Sleva v %**
Static/Native DES N/A 0,99 stejná
GP – DES/16 Triple DES 48k ROM / 16kEEPROM 2,37 21%
GP – DES/17 Triple DES 64k ROM / 16kEEPROM 2,50 20%
GP – DES/32 Triple DES 96k ROM / 32kEEPROM 2,84 33%
GP – Entry veřejný klíč 64k ROM / 8kEEPROM 1,98 novinka
GP – PK/8 veřejný klíč 64k ROM / 8kEEPROM 2,46 6%
GP – PK/16 veřejný klíč 64k ROM / 16kEEPROM 2,86 23%
GP – PK/32 veřejný klíč 96k ROM / 32kEEPROM 3,36 40%
GP – DI/16 / kontaktní/bez­kontaktní veřejný klíč 64k ROM / 16kEEPROM 3,47 32%

* podle aktuálního kurzu
** Snížení ceny oproti roku 2000

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).