Hlavní navigace

Visa nejdůvěryhodnější značkou v 17 zemích Evropy

Sdílet

Již podruhé v řadě získala asociace Visa International prvenství v kategorii nejdůvěryhodnější platební karta

Praha, 12. března 2003 – Asociace Visa International získala ocenění čtenářů časopisu Reader´s Digest Výběr Dobrá značka 2003. Toto ocenění navazuje na celoevropský průzkum, který zrealizovala společnost Reader´s Digest v závěru roku 2002 pod názvem European Trusted Brands 2002. Svým rozsahem i metodikou patří tento projekt k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě.

Průzkumu se zúčastnilo 27 692 respondentů z 18 evropských zemí včetně České republiky. V kategorii platební karty získala značka Visa prvenství v 17 zúčastněných zemích, což svědčí o vysoké míře spokojenosti spotřebitelů. Respondenti totiž hodnotili nejen důvěryhodnost, ale také kvalitu, image a pochopení potřeb zákazníka.

„Velice nás těší jak samotné ocenění, tak především důvěra čtenářů magazínu Reader´s Digest Výběr. Z průzkumu vyplývá, že značka Visa je oblíbená nejenom globálně, ale má silnou pozici i v Evropě,“ dodal Miloslav Kozler, manažer pro Českou a Slovenskou republiku asociace Visa International.

Vítězné firmy mají právo své produkty opatřovat logem European Trusted Brand a v České republice logem Dobrá značka.

# # #

O asociaci Visa International
Visa je přední světový platební systém. Roční objem plateb kartami Visa dosahuje 2,4 bilionů dolarů. Karty Visa je možné použít na 30 milionech míst včetně 810 000 bankomatů ve více než 150 zemích světa. Asociace Visa hraje rozhodující úlohu při zavádění nových platebních produktů a technologií, což přináší prospěch 21 000 spolupracujícím finančním institucím i držitelům karet s vlaječkou Visa. Visa je vedoucím hráčem na poli plateb na internetu a je iniciátorem vytvoření tzv. u-commerce – možnosti platit pomocí jakéhokoli osobního komunikačního zařízení, v kteroukoli hodinu a kdekoli na světě.

Asociace Visa International spolupracuje v České republice s těmito finančními institucemi: Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, Živnostenská banka, HVB Bank Czech Republic, Raiffeisenbank, ABN AMRO, eBanka a Citibank.

Internetová adresa asociace Visa: http://www.corporate.visa.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).